Įgijo dvi specialybes
„Mane visuomet žavėjo uniforma, į kurią žiūrėjau ir dabar tebežiūriu su pagarba. Taip pat žavėjo pagalba žmonėms, o namuose turėjau puikų pavyzdį – tėtį, kuris pasakodavo apie tai, kokie būna gaisrai, kaip juos gesina, apie tai kaip gelbėja žmones ne tik iš gaisrų, bet ir prispaustus avarijose ir kitose situacijose. Tėčio pavyzdžio vedama pasirinkau šį kelią“, – pasakojo mergina.
Taigi prieš kelerius metus Karolina tapo statutinė valstybės tarnautoja – kai Vilniuje Ugniagesių gelbėtojų mokykloje įgijo bendrojo pagalbos centro specialisto profesiją.
„Tuoj pat pasibaigus mokymams prasidėjo tikrasis darbas. Pagalbos ir skubiosios pagalbos skambučių administravimas, taip pat pagalbos teikimas nuotoliniu būdu pagal poreikį, iki kol į įvykio vietą atvykdavo įvairios tarnybos. Darbas buvo įdomus, reikalaujantis greitos reakcijos bei specifinių žinių. Ten padirbusi ir įgijusi reikalingos patirties, nusprendžiau ieškoti savęs toliau. Grįžusi į gimtąjį miestą Panevėžį įgijau dar vieną specialybę ir stojau į pareigūnės kelią“, – dėstė Karolina.
Nėra monotonijos
Šiuo metu mergina yra Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus I-ojo poskyrio vyriausioji patrulė. „Dirbu reagavimo skyriuje. Mano darbo pobūdis yra užtikrinti viešąją tvarką, reaguoti į iškvietimus, kurių specifika – įvairi: avarijos, konfliktai, muštynės, smurtas artimoje aplinkoje bei šių įvykių forminimas“, – pasakoja.
Panevėžio policijoje mergina įsidarbino prieš metus. Pasiteiravus, ar pareigūno darbas skiriasi nuo tokio, kokį įsivaizdavo, ir koks jis yra iš tiesų, panevėžietė tikino, kad viskas panašiai taip ir yra, kaip apie jį galvojo.
Socialinės išmokos, penktadienis ir pilnatis
Didžiausias iššūkis šiame darbe, pasak Karolinos, tai, jog negali klysti.
„Visa atsakomybė dėl priimto sprendimo įvykio vietoje krenta ant tavo pečių. Įvykiuose negali būti ir jokio atsainumo, nes kartais ir menkiausia detalė gali būti svarbi. Tačiau turiu taisyklę: kas nedirba, tas neklysta“, – teigė pareigūnė.
Priimti sprendimą „čia ir dabar“
Karolinos darbe netrūksta ne tik įtemptų, tačiau ir jautresnių akimirkų.
Paklausus, kokiems žmonėms rekomenduotų stoti į policiją, Karolina tikino, kad tai turi būti drąsios ir komunikabilios asmenybės.
„Taip pat reikėtų nepamiršti stipraus atsakomybės jausmo, psichologinio pasirengimo, nes išties būna situacijų, kai reikia priimti sprendimą „čia ir dabar“. Taip pat vedami gero tikslo turime padėti žmonėms. Juk ne veltui Lietuvos policijos šūkis yra „Ginti. Saugoti. Padėti.“, – sakė ji.