Iš samdomų darbuotojų kasdienybės nėrė į savo verslą

Ilgalaikio makiažo meistrė Lilija Šmeliova, pasakoja, kad jos kelias susiklostė žingsnis po žingsnio. Moteris dirbo odontologo asistente 8 metus, kai susilaukusi vaiko, suprato, kad norėtų save išbandyti kitur.

„Mane visuomet traukė tai, kas susiję su grožiu. Motinystės atostogų metu išmokau dirbti su blakstienomis. Komplimentai, kad rezultatas atrodo natūraliai, paskatino ieškoti ir kitų priemonių saviraiškai. Pamažu pradėjau domėtis permanentiniu makiažu, kas Lietuvoje prieš tiek metų buvo visiška naujiena. Tad, kai atėjo metas grįžti į buvusį darbą, supratau, jog turiu daug pastovių klienčių ir visko suderinti nespėsiu“, – dalijasi L. Šmeliova.

Tuomet moteris pradėjo vis daugiau gilintis į ilgalaikio makiažo ypatumus, vykti į mokymus užsienio šalyse.

Lilija Šmeliova darbuojasi drauge su ilgalaikio makiažo meistre Roma Žilionyte, kuri prieš 10 metų buvo jos klientė. „Pamažu susidomėjau šia sritimi, nors iki tol sukausi ofisiniame darbe, kuris su grožio industrija visai nesusijęs. Praėjusi mokymus, daug konsultavausi su Lilija, dviese ėmėme vykti į įvairius kvalifikacijos kėlimo kursus“, – pasakoja ilgalaikio makiažo meistrė R. Žilionytė.

Tikriausiai niekam nesinori išeiti iš meistrės su nepageidaujamos spalvos antakiais? „Neverta manyti, kad tik praėjus kursus, iškart tapsite ekspertėmis. Reikės daug tobulintis, vykti į įvairias konferencijas, pasitaikys ir klaidų, tačiau tik taip tampama profesionalais bet kurioje sferoje“, – teigia permanentinio makiažo meistrė L. Šmeliova.

Permanentinio makiažo meistrės

Esminiai aspektai, kurie būtini dirbant permanentinio makiažo srityje

Pasak permanentinio makiažo eksperčių, baimės nusprendžiant siekti svajonės ir kurti verslą nebuvo, tačiau norintiems save realizuoti šioje sferoje, verta atsakyti, ar priimtini šie esminiai aspektai dirbant grožio industrijoje:

Nuolatinis bendravimas. „Tam, kad procedūra būtų atlikta kaip įmanoma kokybiškiau, prieš tai detaliai aptariamas norimas rezultatas. Juk kiekvienas žmogus turi savo viziją, kuri nebūtinai yra geriausias sprendimas. Tad turi būti itin diplomatišku. Klientą būtina informuoti, kad vėliau reikės atlikti korekcijas, aiškinti, kaip rezultatas gali kisti dėl priežiūros po procedūros, sąlyčio su aplinka, senėjimo ir kt. aspektų“, – teigia meistrė.

Sąlytis su kito žmogaus kūnu. R. Žilionytė paaiškina, jog tai reiškia, kad atliekant procedūrą galime pamatyti išsiskiriančią limfą ar kraujo, nes pigmentas įvedamas į žmogaus odą. Taip pat stebėti, kaip klientas reaguoja į procedūrą, kiek jis yra jautrus. Procedūra nėra skausminga, tačiau visgi nekasdienė.

Tobulėjimas. Permanentinio makiažo meistrė atvira, kad darbas šioje srityje niekuomet nesibaigia – tendencijos nuolat keičiasi, dėl to reikia pastoviai dalyvauti mokymuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kad vėliau pavyktų teikiamas paslaugas atlikti nepriekaištingai. „Dirbi kiekvieną akimirką, net einant gatve – pirmiausiai į akis krenta moterų veidai. Iškart gali pamatyti ar procedūra buvo atlikta kokybiškai, ar ne“, – atskleidžia L. Šmeliova.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)