Prieš gamtos taršą kovojanti gydytoja savo piešiniais dekoruoja drabužius: negalėjau patikėti, kad juos išmeta vien dėl to, kad pabodo
Samanta Ilonytė, jp.lt
jp.lt
FOTO: Ž. Večiorkutės nuotr.
25-erių Augustina Gylienė – žingeidi, kūrybinga ir daug siekianti asmenybė. Ji – gimė ir augo Panevėžyje, kurį apibūdina kaip jaukų ir ramų miestą į, kurį visuomet traukia sugrįžti, tačiau šiuo metu studijuoja ir dirba Kaune. Radiologijos gydytoja-rezidentė randa laiko ne tik mokslams ir darbui, tačiau ir drabužių atnaujinimui, vėlimui iš vilnos.
Užsukusi į gimtąjį Panevėžį Augustina Gylienė susitiko su jp.lt žurnalsite ir daugiau papasakojo apie savo veiklą.
„Norėtųsi namus aplankyti ir dažniau, tačiau darbai kartais planus pakoreguoja taip, kad grįžti pavyksta tik kartą per mėnesį ar dar rečiau. Čia gyvena mano tėvai, brolis, močiutės, todėl visada kartu su kauniečiu vyru esame čia laukiami. Jam šis miestas taip pat patinka – čia ramesnis eismas, viskas vyksta kiek lėčiau nei Kaune. Labai džiaugiuosi kiekviena proga pasivaikščioti taip gerai pažįstamomis gatvėmis ar su mama atsigerti kavos miesto centre. Visa tai suteikia jausmą, kad esu namie“, – Panevėžį apibūdino mergina.
Augustina jau septynerius metus gyvena Kaune, kurie tapo jos antraisiais namais.
„2022 metų vasarą baigiau šešerius metus trukusias medicinos studijas ir šiuo metu esu radiologijos gydytoja-rezidentė. Mokausi ir dirbu Kauno klinikose. Pasirinkau šią rezidentūrą ne atsitiktinai – man visuomet buvo įdomu, kaip vizualiai atrodo įvairūs susirgimai, pastebėti detales, sieti jas į visumą. Radiologija atskleidžia tai, ko įprastai pažvelgęs į žmogų nepamatysi. Mano kasdienybėje netrūksta iššūkių, todėl reikalingi itin geri planavimo įgūdžiai. Kartais, norint rasti laiko užsiimti mylima kūrybine veikla, reikia ir labiau pasistengti. Tačiau kasdien stengiuosi nepamiršti, kad poilsis yra toks pat būtinas, kaip ir darbas“, – atviravo ji.
Noras tausoti gamtą
Augustina feisbuke yra sukūrusi puslapį „NauJau“. Šio prekinio ženklo istorija prasidėjo prieš ketverius metus, kuomet viename interneto portale atsitiktinai perskaitė straipsnį apie tekstilės pramonę bei jos daromą žalą gamtai.
„Gamta teršiama ne tik dėl plataus masto gamybos, tačiau ir dėl be galo didelio drabužių išmetimo. Buvo sunku patikėti, kad viena pagrindinių drabužių išmetimo priežasčių yra tai, jog rūbas tiesiog pabodo. Taigi, kuriant puslapį mano idėja buvo tausojant gamtą pirkti kuo mažiau naujų drabužių iš parduotuvių ir atnaujinti kuo daugiau jau turimų senųjų – taip ir kilo mintis pavadinti puslapį „NauJau“ vardu“, – dėstė kūrėja.
Paveikslėliai, kurie atgaivina antram gyvenimui
Augustina pati tuo metu turėjo keletą paprastų, vienspalvių marškinėlių, kurie, pačios parnkomis nupiešus nedidelį paveikslėlį, tapo daug įdomesniais, akį traukiančiais.
„Niekada nevengiu užsukti į dėvėtų drabužių parduotuves, kur visuomet randu kokybiškų bei nebrangių rūbų – papuošti piešiniais jie dažniausiai ir tampa mano puslapio modeliais. Keletą pirmųjų darbų nešioju iki šiol. Tiesa, mano piešiniai atsiduria ne tik ant senų drabužių. Dažniausiai žmonės ieško dovanų, todėl naujas rūbas yra kur kas priimtinesnis. Tačiau džiaugiuosi, galėdama išpildyti kiekvieną idėją ir suteikti rūbui originalumo. Juk toks drabužis bus saugomas ir nešiojamas kur kas ilgiau“, – aiškino Augustina.
Piešimui, pasak jos, puikiai tinka įvairiausi drabužiai: nuo paprastų medvilninių marškinėlių iki džinsinių švarkų. Ji atviravo, jog net keletą kartų teko išbandyti savo jėgas net ir piešiant ant odinių batų.
„Rezultatai visada būna skirtingi ir unikalūs“, – pridūrė mergina.
Velia jaukius vilnonius dirbinius
Prekinio ženklo „NauJau“ įkūrėja tikino, kad nuotaika kurti dažnai priklauso nuo metų laiko: pavasarį, vasarą labiau norisi piešti, dekoruoti drabužius, o rudenį, šąlant orams, mėgsta sušildyti rankas veldama jaukius vilnonius papuošalus ar dekoracijas. Prieš Kalėdas būtent šie dirbiniai ir yra populiariausi.
„Užsiimu ne tik piešimu ant drabužių. Mėgstu išbandyti kiekvieną patikusį būdą kurti rankdarbius. Taip maždaug po metų nuo puslapio sukūrimo mano vienu mėgstamiausiu užsiėmimu tapo vėlimas iš vilnos. Jis taip pat atitiko „NauJau“ idėją – juk į bet kurį drabužį įsisegus vilnonę segę taip pat galima originaliai atnaujinti savo įvaizdį. Iš pradžių darbeliai buvo paprastesni, tačiau bėgant laikui įgudau ir išmokau velti smulkesnes detales. Išmokti tikrai nėra sudėtinga, tačiau procesas reikalauja nemažai laiko ir kantrybės, tenka ir vieną, kitą kartą į pirštą įsidurti“, – kalbėjo pašnekovė.
Augintinių portretai
Skirtingiems dirbiniams pagaminti Augustina užtrunka skirtingą laiko kiekį.
„Kuo daugiau smulkių detalių reikia suvelti ar prisiūti, tuo ilgiau trunka procesas. Pavyzdžiui, eglutės žaisliukus pagaminti užtrunku vidutiniškai po 3 valandas. Tačiau pasitaiko ir ne tokių paprastų projektų – kartais žmonės atsiunčia savo mylimo augintinio nuotrauką ir klausia, ar būtų galima nuvelti į jį panašią segę ar eglutės dekoraciją. Žinoma! Tik tokie užsakymai trunka kur kas ilgiau. Dar neišmokau iš paveikslėlio tiksliai atkartoti gyvūno bruožų. Galbūt ne visada gaminiai išeina tokie, kokių tikėjausi, tačiau stengiuosi šiuos iššūkius priimti ir tobulinti savo vėlimo įgūdžius“, – pasakojo ji.