– Jūsų istorija – it geros knygos ekranizacija, kurios tęsinio dar reikės palaukti. Intriguoja jau pati pradžia – su būsimu vyru susipažinote internetu ir ilgą laiką bendravote per atstumą.
– Susituokę nutarėte gyvenimą kurti Lietuvoje – kaip jūsų vyrui sekėsi rasti darbą?
– Rasti patį darbą buvo nesunku, tačiau įsidarbinti trečiosios šalies piliečiui yra sudėtingiau nei bet kuriam europiečiui. Įsidarbinimo procesą lydėjo daugybė biurokratinių procedūrų, prieš gerą dešimtmetį migracijos departamentas dar neturėjo gerai išdirbtos ir patikrintos sistemos atvykėlių įsitvirtinimui, todėl buvo nemažai iššūkių, bet viską įveikėme ir vyras sėkmingai dirbo nedidelėje IT įmonėje Kaune.
– Vis tik po kelerių metų kėlėte sparnus į Ispaniją – kodėl?
Todėl pasvarstę su vyru ryžomės pokyčiams – kraustytis į Ispaniją. Ten sėkmingai įsitvirtinome jau pirmaisiais metais. Vyras dirbo nuotoliniu būdu toje pačioje Lietuvos įmonėje, vaikas pradėjo lankyti mokyklą (beje, nuo to laiko nebesirgo), aš tobulinau ispanų kalbos dialektą, mat tuo metu geriau buvau įvaldžiusi argentinietiškąjį.
Praėjus keliems mėnesiams nuo persikraustymo sulaukiau pasiūlymo dirbti prestižiniame restorane padavėja – tokios patirties neturėjau, bet maniau, kad tai bus puiki patirtis pažinti kultūrą, pramokti kalbą. Vėliau jau kitame restorane dirbau administratore, kur man pavyko pritaikyti marketingo žinias ir sėkmingai komunikuoti apie restorano paslaugas ir vertybes tiek internetu, tiek bendraujant su vietiniais ispanais gyvai. Restoranas išpopuliarėjo, tapo žinomu, lankytojai geidė jame apsilankyti.
– Ar galite apžvelgti ir palyginti, kur gyventi su šeima ir dirbti sąlygos geresnės – Lietuvoje ar Ispanijoje?
– Išties “geriau” kartelė priklauso nuo kiekvieno žmogaus lūkesčių ir būdo. Mūsų atveju, persikraustymas į Ispanijos pietų pakrantę dėl klimato pasiteisino, kadangi vaikas nustojo sirgęs. Mums nebuvo sunku įsitvirtinti, nes mokėjome ispanų kalbą, o ir įstatymai tiek vyrui, tiek man, europietei, daug lankstesni. Saulė 300 dienų per metus, gamta, maistas, kultūra – puiki kombinacija pilnaverčiam šeimos gyvenimui. Ispanijoje daug keliavome, gyvenome itin aktyvų gyvenimą net gimus dvynukams. Darbo galimybių spektras ten didesnis, bet tik todėl, kad mūsų ekspertinės sferos – IT ir marketingas – globalesnės.
Tačiau pastarųjų metų aktualijos įtvirtino nuotolinio darbo principus, todėl mūsų atveju jau nėra didelio skirtumo, kurioje šalyje vykdyti savo veiklą.
Tačiau esu įsitikinus, kad būti laimingu ir sėkmingu galima tiek gimtinėje, tiek svečioje šalyje, rezultatai priklauso tik nuo paties žmogaus motyvacijos ir noro.
– Kas lėmė, kad šiandien vėl esate Lietuvoje?
– Panašu, kad šįkart liksite ilgai – nutarę įsigyti nekilnojamo turto nusipirkote dvarą.
Tuo metu jis buvo parduotas valstybės viešame aukcione, prieš tai net trisdešimt metų stovėjęs be priežiūros, apleistas. Pastatas skaičiuoja antrąjį šimtmetį, jame gyveno turtinga Šumskų giminė, vėliau buvo įsteigta mokykla. Vietovė patyrusi karą, pervesmus, o pastatas stovi iki šiol. Pasivaikščioję aplink pajautėme, kaip būtų kilnu atkurti raudonų plytų istorinį pastatą ir pratęsti jo istoriją. Mums atrodo daug kilniau ir įdomiau atkurti, nei statyti ar pirkti jau įrengtą naują namą. Nuojauta kuždėjo, kad tai galėtų būti mūsų namai. Todėl ir vėl nėrėme į didelę avantiūrą.
– Grįžę į Lietuvą su vyru įsteigėte įmonę „Blue Whale Studio“ – kuo ji užsiima?
Blue Whale pavadinimas gimė kartu su misija prisidėti prie planetos gerovės – padedant verslams augti puoselėjant tas pačias vertybes ir prisidedant prie plastiko mažinimo vandenynuose – tam skiriame dalį įmonės pelno.
– Teigiate, kad jau verslo pavadinimas (Mėlynojo banginio studija) sufleruoja, kad jums rūpi tvarūs verslo sprendimai – papasakokite plačiau, pasidalinkite vizijomis.
Vertiname laisvę ir tai, kad galime dirbti bet kur, kartais sąmoningai palikdami automobilį garaže ir į darbo vietą vykdami dviračiais ar tiesiog dirbdami iš namų. Pirmenybę teikiame bendradarbiavimui su įmonėmis, puoselėjančiomis tvarumą (gamina tvarius produktus ar teikia tvarias paslaugas), o mes savo ruožtu siūlome ne tik savo ekspertines paslaugas, bet ir galimybę prisidėti prie kilnių veiksmų. Mes tikime geresne ateitimi, šio požiūrio mokome ir savo vaikus.