Atsigręžti į gimtąjį kraštą privertė sunkmetis
„Ekonominės krizės metais, 2009 m., be profesinės patirties įsidarbinti pagal specialybę didmiestyje buvo beveik neįmanoma, tad nesinorėjo pradėti dirbti nekvalifikuoto darbo tik įgijus aukštojo mokslo diplomą. Teko priimti sprendimą savo laimę išbandyti Šakiuose“, – pasakoja V. Blekaitytė.
Grįžusi į mažesnį miestelį, priešingai nei didmiestyje, jauna mergina be darbo ilgai neliko. Pažįstami pasiūlė kreiptis į vietinį visoje Lietuvoje veikiantį, mažmeninės prekybos tinklą „Gulbelė“. Čia jai buvo pasiūlyta užimti naujai sukurtą marketingo vadybininkės poziciją.
Gyventi ir kurti šeimą paprasčiau regione
Gyvenimas didmiestyje ar nedideliame mieste turi ir savų pliusų, ir savų minusų. Pagrindinis gyvenimo didmiestyje pliusas, kad čia yra didesnės karjeros ir uždarbio galimybės. Tačiau, pasak V. Blekaitytės, ne visiems yra priimtinas gyvenimas „dėžutėje“.
„Ne visi nori gyventi vieno ar dviejų kambarių butuose, todėl galimybė turėti nuosavą namą, savo kiemą, kur nereikia taikytis su už sienos triukšmaujančiais kaimynais, vilioja keltis į mažesnį miestelį. Be to, nuosavo namo ar buto įsigijimo ar nuomos kainos regionuose yra tikrai žemesnės nei didmiesčiuose“, – pažymi moteris.
„Manau, mes jau esame įpratę planuoti savo išlaidas, įvertinus turimas pajamas. Ir čia labiau priklauso nuo žmogaus, kokio gyvenimo jis siekia. Jei jis nori turėti daugiau, žinoma, kad teks aukoti vienus dalykus kitų sąskaita. Pavyzdžiui, jei nori gyventi gražesniuose namuose, tenka atsisakyti kelionių po užsienio šalis. Ir atvirkščiai, – jei labai nori keliauti, tada neinvestuoja į savo buitį“, – sako moteris.
Tačiau ryškus mažesnio miestelio privalumas, kurį įvardija marketingo vadybininkė, – saugesnė aplinka kurti šeimą, auginti vaikus.
Didmiestyje daugiau pagundų
Vertinant kainas ir gaunamas pajamas – jos nedideliame miestelyje ir didmiestyje – kai kuriais atžvilgiais skiriasi. Pavyzdžiui, maisto produktų ir statybinių prekių kainos visoje Lietuvoje yra vienodos, taip pat aukštą kvalifikaciją turintis paslaugų specialistas išlaiko aukštesnius savo paslaugų įkainius regionuose. Tačiau, pasak V. Blekaitytės, nors didmiestyje gauti solidesnį darbo užmokestį yra daugiau galimybių, tačiau atitinkamai yra daugiau ir pagundų.
„Kalbant apie pramogas didmiesčiuose, jų kiekis yra kur kas didesnis nei mažesniame miestelyje, tad ir pagundų išleisti dalį savo atlygio yra daugiau. Visgi, tai nereiškia, kad mažesniuose miesteliuose gyvenantys žmonės neskiria laiko pramogoms. Jie taip pat lankosi kino teatruose ar kitaip pramogauja, kultūringai leidžia laiką“, – teigia daug laiko nedideliame miestelyje gyvenanti moteris.
Savo laimę susikurti galima bet kur
Visuomenėje vis dar nustembama, kai jaunas ir perspektyvus žmogus atsigręžia į galimybę gyventi ar dirbti mažame miestelyje. Tačiau laimę Šakiuose atradusi V. Blekaitytė mano, kad žmogaus profesinės perspektyvos nepriklauso nuo gyvenamosios vietos. Tai priklauso nuo paties žmogaus.
„Manau, kad į priekį labiausiai stumia asmeninės savybės ir pastangos – būtent tai padeda siekti tikslų, tobulėti. Taip pat labai daug priklauso nuo to, kaip pats save nuteiki. Jei galvoji, kad negali, tai ir negali. Jei tiki savimi, kad pavyks, tai natūralu, kad anksčiau ar vėliau sėkmė aplankys. Visada tikėjau, kad jei teks grįžti į arčiau savo gimtinės, galimybė save realizuoti vis tiek atsiras“, – sako marketingo specialistė.
***
Šis straipsnis yra specialaus „Delfi Karjera“ projekto ciklo „Tai įdomu!“ dalis. Ciklas skirtas papasakoti skaitytojams apie įdomius žmones, jų karjeros pokyčius, įspūdinga veikla užsiimančias organizacijas. Jei jūs toks esate arba tokių pažįstate, susipažinkime. Rašykite man: roma.macijauskaite@delfi.lt.