Nuo 15 metų Vytautas kiekvieną vasarą kartu su tėvu sukiodavosi statybų aikštelėje. Pabaigęs magistro studijas Kauno technologijos universitete jis norėjo įgauti darbo tarptautinėje įmonėje patirties.
Švedai nemeluoja ir siekia bendro tikslo
Jis prisimena, kad prieš išvykdamas nedaug žinojo apie šią Skandinavijos šalį, tačiau jį iš karto sužavėjo švedų paprastumas, nuoširdumas, atvirumas, bendruomeniškumas.
„Švedai nemeluoja, jie sako viską taip, kaip yra. Jie nekuria problemų, ten kur jų nėra. Žmonės laikosi savo duotų pažadų, tai – garbės reikalas. Čia įprasta kalbėti apie iškilusias problemas, kartu jas spręsti. Buvau pastebėjęs, kad Lietuvoje labiau kiekvienas už save, o Švedijoje visi siekia bendro tikslo, niekas nebando kaišioti pagalių į ratus. Tai mane nuoširdžiai nustebino atvykus į Švediją.
Pradėjęs nuo darbų vadovo pareigų jis galvojo, kad padirbėjęs keletą metų, grįš atgal į Lietuvą. Tuo labiau, kad čia jo laukė tris mėnesius prieš išvykimą į Švediją sutikta mylimoji. Tačiau darbas vijo darbą, Vytautui sekėsi gerai, po trejų metų jis buvo paaukštintas iki projektų vadovo, tad jauna pora nusprendė savo gyvenimą kurti Švedijos sostinėje Stokholme.
Darbų statybininkams netrūksta
Jauna šeima savo gyvenimą planuoja Švedijoje ir grįžti į Lietuvą kol kas neplanuoja. Vytauto žmona pramoko švedų kalbą ir dirba vaikų darželyje. „Kai norime, grįžtame į Lietuvą, skrydis trunka vos valandą. Būna, kad tėvus matau dažniau nei Lietuvoje gyvenantys mano brolis ir sesuo“, – atvirauja vyras.
Dirbdamas statybų versle jis pastebėjo, kad Švedijoje jaučiamas nekilnojamo turto trūkumas. Dėl to nuolat vystomi nauji gyvenamųjų kvartalų projektai, vyksta daug statybų ir darbo šios srities specialistams – į valias.