„Esu teisininkė ir visą savo profesinį gyvenimą paskyriau darbui nevyriausybinėse organizacijose, padedant nuo smurto lyties pagrindu kenčiantiems žmonėms. Ši patirtis mane įkvėpė norui skirti daugiau dėmesio būtent seksualinio smurto prevencijai. Tuomet ir prasidėjo naujos mano profesinės kelionės paieškos“, – sako R. Butkevičiūtė jos atstovo atsiųstoje informacijoje.
Didžiausią įtaką padarė mentorė
Ieškodama būdų išsiaiškinti naują savo karjeros kryptį, moteris užsiregistravo nemokamoje mentorystės platformoje „idialogue“. Jos teigimu, čia rasta mentorė tapo svarbiausiu veiksniu, padėjusiu pamatą naujam veiklos etapui.
Jos teigimu, mentorystė naudinga bet kokioje profesinėje kelionėje, nes ne tik padeda nepasiklysti paieškose, bet ir verčia jausti atskaitomybę prieš kitą, suteikia daugiau motyvacijos.
„Įsivardijus tikslą ir veiksmų planą, mentorė davė konkretų terminą jo įgyvendinimui – kelis mėnesius ir prižadėjo susisiekti jam pasibaigus. Žinojau, kad jausiuosi ypač nepatogiai, jei tai dienai atėjus, nebūsiu nieko nuveikusi. Tad įsipareigojimas mentorei vienareikšmiškai davė motyvacijos veikti“, – pasakoja moteris.
Svarbus prasmės jausmas
Galvojantiems apie karjeros pokyčius, R. Butkevičiūtė taip pat pataria sekti savo prasmės jausmą – ieškant profesinės krypties klausti savęs, kokią misiją mano veikla turėtų įgyvendinti.
Jos teigimu, prasmės jausmas ne tik suteikia išsipildymo jausmą, bet ir padeda susitvarkyti su kasdieniais iššūkiais kelyje link tikslo – finansiniu stabilumu ar veiklos tęstinumu.
„Gyvename tokiame pasaulyje, kuriame negalime būti gyvi vien tik prasmės jausmu. Turime mokėti išlaikyti save – su tokiu požiūriu valdome ir mūsų ne pelno siekiančią organizaciją. Bet prasminga ir praturtinanti veikla gyvenimą pripildo tokiu kiekiu energijos, kad idėjų, būdų ir galimybių užsidirbti kartu padedant žmonėms atsiranda kasdien. Esu tikra, kad ateityje sukursime darbo vietų ir kitoms prie seksualinio smurto prevencijos prisidėti norinčioms moterims ir vyrams“, – pasakoja R. Butkevičiūtė.
Linki nebijoti pradėti
„Man – 35-eri. Atrodo, kad jau turėčiau būti radusi saugią ir patogią darbo vietą, nurimti su paieškomis. Bet manau, kad tai dar vienas mus pačias ribojantis mitas. Jei jaučiate, kad norite ir galite daryti daugiau, nepaisant savo amžiaus ar situacijos bei kitų nuomonės, ieškokite sau priimtinų ir pasiekiamų būdų siekti svajonės. Niekada nėra vėlu pradėti iš naujo. Būtent nuo tokio noro įsisąmoninimo ir mažų žingsnių prasidėjo mano kelionė“, – drąsina moteris.
***
Šis straipsnis yra specialaus „Delfi Karjera“ projekto ciklo „Tai įdomu!“ dalis. Ciklas skirtas papasakoti skaitytojams apie įdomius žmones, jų karjeros pokyčius, įspūdinga veikla užsiimančias organizacijas. Jei jūs toks esate arba tokių pažįstate, susipažinkime. Ankstesnį ciklo straipsnį galite perskaityti ČIA.