– Kaip gimė idėja įkurti vestuvių verslą?
Marta: Už visą šį vestuvių verslą ir mūsų su Rūta draugystę turėtumėme dėkoti savo vyrams, nes jų dėka mes susipažinome. Kadangi mūsų vyrai yra geri bičiuliai, ėmėme daugiau laiko leisti kartu, bendrauti. Išsikalbėjome, kad esame veiklios, tad pradėjome patyliukais svajoti apie nuosavą veiklą, o padrąsintos vyrų, nusprendėme ir pabandyti. Tik susitarėme: jei matysime, kad esame geresnės draugės nei kolegės, pasirinksime draugystę. Bet pavyksta suderinti ir tai, ir tai (juokiasi).
– Ar neatrodė rizikinga kurti verslą per pandemiją?
Rūta: Rizikos tikriausiai šiek tiek buvo, bet, kaip sakoma, nepabandęs nesužinosi. Iš kitos pusės – turėjome daugiau laisvo laiko. Ir pastebėjome, kad vasarą pandemija nesudaro tiek daug trukdžių ir šventės gali vykti.
– Kokia buvo aplinkinių reakcija, išgirdus apie jūsų idėją?
Rūta: Vyrai buvo mūsų pagrindiniai skatintojai, visada sakė – imkite ir darykite. Tikėjo mumis galbūt labiau, nei mes pačios. Ir iš kitų artimųjų palaikymo sulaukėme. Draugai sakė, kad neįsivaizduoja manęs kitokioje srityje – man visada patiko ir asmeninius renginius organizuoti, ir staigmenas planuoti.
– Ar daug konkurencijos šiame versle?
Rūta: Vestuvių planuotojų yra begalė, tačiau, manau, kad tai nėra konkurencija, juk galiausiai kiekvienas randa savo klientą.
– Už ką atsakingos vestuvių planuotojos?
Rūta: Vienas atsakymas – už viską (juokiasi).
Marta: Visų pirma pradedame nuo įvairių tiekėjų pasiūlos – tiek šventės vietų, tiek fotografų, vedėjų pasirinkimas didžiulis. Jau pokalbio metu galime pajausti, kas labiau tiktų, sudarome savo pasiūlymų sąrašą, o jaunieji pasako, kas jiems patinka. Savo klientams sakome, kad visą planavimo laikotarpį norime jiems būti draugės, kad jie galėtų mumis aklai pasitikėti, nebijotų nieko pasakyti, paprašyti pagalbos ar net pasiskųsti.
Bet labiausiai esame atsakingos už tai, kad reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje niekas nebūtų paliktas prie altoriaus (juokiasi).
– Kalbant apie vestuvių tendencijas, kas šiuo metu yra populiariausia?
Marta: Pagrindinės vestuvių tendencijos ne taip stipriai ir keičiasi. Yra tam tikri stiliaus, dekoro klausimai, kurie kinta kas sezoną, pavyzdžiui, dekoro gėlės ar spalvos. Bet dažniausiai visi nori klasikinio, tradicinio varianto – šventė su nakvyne, vedėju, barmenai jau dabar yra neatsiejama šventės dalis. O šį sezoną matome naują ryškėjančią tendenciją – jaunuolių vestuves, kurios yra daugiau lengvo pobūdžio susibūrimas, pasišnekučiavimas be vedėjų, be didelės pompastikos ir trunka iki 22 valandos arba vidurnakčio.
Rūta: Dar vienas dalykas – labai populiarėja humanistinė ceremonija. Turime nemažai jaunų porų, kurios netiki bažnyčia, bet nenori ir vien tik metrikacijos, kur viskas greitai praeina, todėl labai smagu, kad žmonės renkasi alternatyvią ceremoniją.
– Kokias vestuves žmonės dažniau renkasi – prašmatnias ar simbolines?
Marta: Kiekvienas tikriausiai renkasi pagal savo galimybes. Ir čia jau yra mūsų darbo dalis – turint konkrečią pinigų sumą padaryti, kad klientas gautų maksimaliai, ką įmanoma. Su Rūta jau pokalbio metu mintyse skaičiuojame, kiek kas kainuos. Būna, kad tie lūkesčiai, išgirdus sumas, kiek pasikeičia, klientas gali nuliūsti. Tad mūsų užduotis – už turimą biudžetą suplanuoti vestuves kuo arčiau jo vizijos.
Rūta: Turime įvairių švenčių: ir paprastesnių, kur mažiau dekoro, papuošimų, tačiau yra ir tokių, kur didžiulės puokštės, žvakidės įspūdingos. Labai sunku atsakyti, kurios vestuvės yra populiaresnės, bet bendroje tendencijoje matyti, kad mažėja perkrauto stalo dekoro, klientai labiau renkasi minimalistinį variantą.
– Su kokiais iššūkiais tenka susidurti vestuvių planuotojoms?
Marta: Galbūt didžiausias iššūkis – ateiti į šventę su ramybe, kad ją jaustų tiek jaunieji, tiek tėveliai, kurie tą dieną jaudinasi ne ką mažiau. Labai svarbu ją išlaikyti visos šventės metu.
– Kiek maždaug laiko trunka suorganizuoti vestuves?
– Marta, neseniai ištekėjote ir jūs pati. Kokios buvo jūsų vestuvės? Ko norėjote labiausiai, o ko galbūt atsisakėte?
– O jas taip pat organizuosite pačios?
Rūta: Iš tikrųjų, jau viskas suorganizuota. Su sužadėtiniu turėjome vienodą viziją, viską susiderinome per kokį mėnesį, o dabar belieka laukti.
Marta: Kartais viena kitai nusistebime: „O tu gali patikėt, kad mūsų rožinė svajonė pagaliau yra realybė?“. Kartais dar norisi įsignybti, kad galėtume patikėti, jog mums pavyko, kad einame sėkmingai. Šventės dieną visiems klientams sakome, kad būna tiek pat smagu, kiek ir liūdna. Smagu dėl to, kad viskas sklandžiai pavyko, smagu matyti visus laimingus, bet liūdna, nes viskas pasibaigė.