Nyderlanduose svarbi partija pasitraukė iš derybų dėl dešiniojo populisto Geerto Wilderso vadovaujamos koalicinės vyriausybės. Nesutarus dėl viešųjų finansų, Naujojo socialinio sandorio partija (NSC) antradienį pareiškė, kad pokalbių dėl koalicijos nebetęs. Tai reiškia, kad G. Wildersui nepavyks sud...
Geert Wilders
24 articles
Ar gali sugrįžti Donaldas Trumpas? Ar kas nors Rusijoje gali mesti iššūkį Vladimirui Putinui? 2024 m. balsuos pusė pasaulio, prezidentą rinks maždaug 30 šalių. Bent penkeri rinkimai bus ypač svarbūs.
Kadenciją baigiantis Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte per spaudos konferenciją Berlyne pripažino, kad buvo klaida per interviu viešai išsikelti į NATO generalinio sekretoriaus postą.
Negalutiniai rezultatai rodo, kad per rinkimus Nyderlanduose stulbinamą pergalę iškovojo kraštutinių dešiniųjų prieš islamą nusistačiusi Geerto Wilderso partija, tai laikoma politine bomba, sudrebinsiančia Europą ir pasaulį.
Trečiadienį Nyderlandų rinkėjai balsuoja per rinkimus, pakeisiančius šalies politinį kraštovaizdį po 13 metų trukusio Marko Rutte's valdymo, bet varžybos tokios įtemptos, kad jų baigtį sunku nuspėti.
Nyderlandai yra šalis, turinti iš esmės viską, ką žmogus gali sukurti ir ką civilizacija gali duoti – puikiausią pramonę ir žemės ūkį, kurio produkcijos didžioji dalis yra eksportuojama, o laisvalaikio praleidimo srityse neatsigina nuo milijonų turistų.
Nyderlandų premjeras Markas Rutte teigė pasiekiąs „didžiulę“ pergalę parlamento rinkimuose ir pažadėjo savo ketvirtą kadenciją premjero poste išnaudoti atstatant šalį po koronaviruso pandemijos.
Nyderlandų premjero Marko Rutte liberali partija tikriausiai užsitikrino daugiausiai vietų parlamente per rinkimus, aptemdytus koronaviruso pandemijos, tad šis politikas turėtų išlaikys šalies vairą, vadovaudamas savo ketvirtai koalicinei vyriausybei, rodo trečiadienį skelbiamos prognozės, grindžiam...
Nyderlanduose pirmadienį prasideda tris dienas truksiantis balsavimas parlamento rinkimuose, tapsiančiuose vyriausybės politikos dėl koronaviruso išbandymu.
Keturias dienas trukę Europos Parlamento (EP) rinkimai pasiekė finišo tiesiąją. Didžiausias netikėtumas rinkimuose – itin aukštas rinkėjų aktyvumas, skelbia „Deutsche Welle“.
Olandų proeuropietiškos partijos ketvirtadienį veikiausiai iškovojo netikėtą pergalę per Europos Parlamento rinkimus, nors prieš balsavimą prognozuota sėkmė populistinėms jėgoms.
Olandų tyrėjai penktadienį, po septynių įtariamų teroristų arešto, pranešė radę didelį kiekį medžiagų bomboms gaminti, įskaitant trąšas.
Nyderlandų policija ketvirtadienį suėmė septynis asmenis, įtariamus planavus surengti „didžiulę teroro ataką“ viename svarbiame renginyje panaudojant mirtininko liemenes ir automatą AK-47, pranešė prokuratūra.
Olandai trečiadienį balsuoja vietos rinkimuose ir referendume dėl planų išplėsti vyriausybės galias vykdyti šnipinėjimą internete.
Jei paaiškėja, kad šalis neturi vieningos nuomonės, kaip švęsti valstybės šimtmetį, tai yra pozityvus ženklas, nes tai – demokratinės visuomenės požymis.
Austrijos sostinėje pirmadienį daugiau nei 2 tūkst. žmonių dalyvavo demonstracijose prieš naujos koalicinės konservatorių ir kraštutinių dešiniųjų vyriausybės prisaikdinimą.
Po Brexit referendumo ir Donaldo Trumpo išrinkimo Europa papuolė į pasitikėjimo krizę: pakilo populistinių partijų populiarumas ir pradėta spėlioti, kuri kita šalis išeis pro ES duris.
Olandai garsėja pylimais, kurie apsaugo nuo Atlanto vandenyne siaučiančių potvynių ir audrų. Ar tik nebus taip, kad jie ir vėl padėjo sustabdyti populistinės politikos bangą, kuri grėsė Europai po praėjusių metų „Brexit“ referendumo ir Donaldo Trumpo pergalės Jungtinėse Valstijose, interneto svetain...
Olandų rinkėjai parodė Europai, kad populizmas nebūtinai yra neišvengiamas.