Lietuva dar niekada negyveno taip gerai, kaip gyvena šiandien. Esame turtingesni, laimingesni, labiau išsilavinę nei bet kada iki šiol. Dalis galbūt su tuo nesutiks ir tai jokiu būdu nereiškia, kad šalyje jau nebeturime problemų, tačiau yra sričių, kur tikrai galime pasidžiaugti Lietuvos pasiekimais...
Ieva Pakarklytė
109 articles
Jau susitaikėme, kad gyvename neramiais laikais. Jei po Krymo aneksijos dar buvo turinčių iliuzijų, kad naujai atgimstančios rusijos imperialistinės ambicijos Lietuvos negali paliesti, tai po plataus masto Ukrainos invazijos – taip tebemanančių liko tik paraštėse.
Lietuva europėja. Nuo pat tapimo Europos Sąjungos (ES) šeimos nare mūsų šalis nuosekliai stiebėsi, kad priartėtų prie Bendrijos senbuvių – atlyginimų augimu, investicijų pritraukimu, bendrojo vidaus produkto kilimu. Mums vejantis toliau pažengusias valstybes, mus atsiveja ir toliau pažengusių valsty...
Orams sušilus, lietuviai skuba į gamtą ne tik pasimėgauti grynu oru ar atsigaivinti vandens telkinyje, tačiau ir pasikepti kiaulienos šašlykų, vištienos sparnelių ar jautienos burgerių. Retas susimąsto, kad toks mėsingas valgiaraštis tai pačiai gamtai, kurią taip mylime ir mėgaujamės, daro neigiamą ...
Pirmadienį neeiliniame posėdyje Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas po pertraukos svarstęs siūlymą leisti rašyti moterų pavardes su galūne -a, sprendimo vėl nepriėmė.
Seimas rudenį svarstys Valstybinės kalbos įstatymo pataisas, siūlančias įpareigoti tiesiogiai su klientais dirbančius paslaugų teikėjus ir prekių pardavėjus aptarnauti juos valstybine lietuvių kalba.
18,5 tūkst. augintinių Lietuvoje neturi namų – toks rodiklis atskleidžiamas tarptautinės korporacijos „Mars“ atliktame tyrime „Beglobių gyvūnų augintinių situacija pasaulyje“ (angl. „State of Pet Homelessness Project“), į kurį „Mars Lietuvos“ iniciatyva buvo įtraukti ir Lietuvos duomenys. Atliepdama...
Atrodo, kad civilizuotoje XXI amžiaus valstybėje turėtų būti savaime suprantama, kad laikyti gyvūną, prie būdos pririštą „lenciūgu“, yra žiaurus elgesys. Deja, Lietuvoje daug šunų vis dar laikomi pririšti grandinėmis prie būdos, taip jie neretai praleidžia visą savo gyvenimą.
Atrodo, kad civilizuotoje XXI-ojo amžiaus valstybėje turėtų būti savaime suprantama, kad laikyti gyvūną prie būdos pririštą „lenciūgu” yra žiaurus elgesys. Deja, Lietuvoje daug šunų vis dar laikomi pririšti grandinėmis prie būdos, taip jie neretai praleidžia visą savo gyvenimą.
Lietuva yra laimingiausių jaunų žmonių (iki 30 metų) šalis, rodo naujausias Jungtinių Tautų Pasaulio laimės indeksas. Iš 156 vertintų valstybių Lietuva užėmė 19 vietą – lenkiame JAV, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Prancūziją, jau nekalbant apie kaimynines Lenkiją, Latviją bei Estiją, su kuria ypač m...
Ilgus amžius Lietuva buvo alinama kišimosi į mūsų gyvenimą tiek kaimynų iš Rytų, tiek iš Vakarų. Prieš 34 metus, atkūrę Nepriklausomybę, galiausiai gavome šansą patys laisvai pasirinkti savo kryptį. Ir pasirinkome teisingai – Lietuva jau du dešimtmečius yra Europos Sąjungos (ES) ir NATO narė, nuo 20...
Praėjo dveji metai nuo rusijos plataus masto invazijos į suverenią Ukrainos valstybę. Deja, tačiau akivaizdžių nusikaltimų žmoniškumui fone, vis dar turime pavyzdžių, kad ši invazija neatgraso įmonių toliau verslauti valstybėje-okupantėje.
Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, siūlančioms uždrausti veisti, parduoti ir eksponuoti gyvūnus augintinius, kuriems yra atliktos veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti išvaizdą.
Ketvirtadienį Seimui neužteko balsų apsispręsti dėl jau beveik tris metus svarstomo Odontologų rūmų įstatymo, todėl parlamentas prie šio klausimo priėmimo sugrįš vėliau.
Odontologų profesinė savivalda šiais metais švenčia savo dvidešimtmetį. 2003 metų gruodžio 18 dieną buvo priimtas Odontologų rūmų įstatymas, kuris sudarė sąlygas susikurti šiai profesinei savivaldai ir 2004 metų vasarą Odontologų rūmai pradėjo savo veiklą.
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui medžioklėje įteisinti naktinio matymo taikiklius.
Nuo kitų metų parduotuvėse bus galima parduoti pasibaigusio galiojimo, bet tinkamą vartoti maistą (11)
Ketvirtadienį Seimas priėmė siūlomas Maisto įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad maistas, kuris pasibaigus minimaliam tinkamumo vartoti terminui vis dar yra saugus ir tinkamas vartoti, gali būti parduotas.
Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) baigė svarstyti daugybę diskusijų sukėlusį Odontologų rūmų įstatymo projektą. Jam komitete buvo pritarta, todėl projektas artimiausiu metu grįš tolesniam svarstymui į Seimo salę.
Socialdemokratai nepalaiko 2024 m. biudžeto projekto, sako partijos frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė.
Premjerės koalicijos partneriams pristatyti biudžeto patobulinimai – neblogi, sako valdančiosios Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.