Prancūzijos opozicija inicijuoja nepasitikėjimą centro dešiniąją vyriausybe. Kilus ginčui dėl biudžeto taupymo priemonių, Kairysis aljansas Nacionalinėje Asamblėjoje pateikė prašymą surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjero Michelio Barnier’o kabinetu. Dėl nepasitikėjimo parlamente gali būti ba...
Michel Barnier
58 articles
Europos Komisija (EK) sako, kad ES nepaliks „Brexito“ derybų stalo ir išliks įsipareigojusi sudaryti sandorį, nepaisant Londono grasinimų pažeisti kai kuriuos išstojimo iš ES sutarties principus.
Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai antradienį pradėjo ketvirtą prekybos po „Brexito“ derybų ratą, bet niekas Londone ir Briuselyje nesitiki proveržio šią savaitę.
Europos Sąjungos ambasadoriai pirmadienį baigė rengti vyriausiojo derybininko Michelio Barnier (Mišelio Barnjė) įgaliojimus artėjant kitą savaitę prasidėsiančioms sunkioms deryboms dėl Jungtinės Karalystės būsimų santykių su bloku.
Penktadienio vidurnaktį – praėjus 1 317 dienų po to, kai britų rinkėjai nusprendė išstoti iš Europos Sąjungos – „Brexit“ pagaliau įvyks. Kas pasikeis po sausio 31-osios?
Europos Sąjungos lyderių susitikimas ketvirtadienį prasidėjo be jų britų kolegos, tačiau Bendriją paliekančios narės lyderio dalyvavimas vis tiek nepadėtų lengviau susitarti dėl biudžeto.
Europos Sąjungos (ES) šalys narės sekmadienį atvėrė kelią Europos Parlamentui ratifikuoti „Brexito“ susitarimą, kuris praėjusią savaitę pasiektas su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu. Tačiau bloko narės nepriėmė jokio sprendimo dėl Londono prašymo atidėti skyrybas po spalio 31 d.
Ketvirtadienį į Briuselį, į ES viršūnių tarybą, besirenkantiems šalių lyderiams kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė patarė „prisiimti savo sprendimų pasekmes, o nesislėpti už įvairių instrumentų, finansinių išteklių ribotumo, sutarčių ir nepriimti sprendimų.“
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį pareiškė, kad „Brexit“ kamuolys yra Europos Sąjungos pusėje, todėl Bendrija dabar turi skubiai aptarti jo siūlymus dėl britų išstojimo iš ES, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga kyla tam tikrų abejonių dėl Didžiosios Britanijos pateikto naujausio „Brexit“ pasiūlymo, bet pažymėjo, kad derybų kanalai išlieka atviri.
Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas turi 12 dienų išdėstyti Europos Sąjungai (ES) naują „Brexit“ planą arba būti pasiruošus „Brexit“ be sutarties, pareiškė Suomijos premjeras Antti Rinne, skelbia BBC.
Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas antradienį pradėjo svarstyti teisinius skundus dėl ministro pirmininko Boriso Johnsono prieštaringai vertinamo sprendimo daugiau kaip mėnesiui įšaldyti parlamento darbą, didėjant šalies politinei krizei dėl „Brexit“.
Didžioji Britanija vis dar nepasiūlė jokių įgyvendinamų alternatyvų „apsidraudžiamajai priemonei“ (backstop) dėl Šiaurės Airijos „Brexit“ susitarime, pirmadienį po Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio ir Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono derybų pareiškė Europo...
Žalios spalvos išgalvotam Marvel komiksų herojui Halkui save prilyginęs Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė neleisiąs, kad „Brexit“ dar kartą būtų atidėtas.
Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis derybininkas „Brexito“ klausimais Michelas Barnieras teigia nepuoselėjantis optimizmo, kad dar galima užkirsti kelią chaotiškam Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES.
Europos Sąjungos lyderiai visą naktį įnirtingai diskutavo dėl aukščiausių Briuselio postų, pastangoms surasti kompromisą susidūrus su griežta opozicija.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį sakė, kad vardan kompromiso galėtų nusileisti ir atsisakyti savo pasirinkimo dėl būsimo Europos Komisijos vadovo.
Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o svečioje šalyje, skelbia politico.eu.
Kitą savaitę vyksiantys Europos Parlamento rinkimai žymės visą vasarą vyksiančių politinių grumtynių dėl svarbiausių postų Briuselyje pradžią, o Vokietija ir Prancūzija nesutaria, kad turėtų tapti naujuoju Europos Komisijos vadovu.
Tarp Eurovizijos pusfinalių, trečiadienio vakarą, įsiterpė kitas, gerokai mažiau dėmesio sulaukęs, bet ne ką mažiau svarbus renginys. Tai – debatai dėl Europos Komisijos (EK) prezidento posto, kurių metu buvo galima susipažinti su 6 galimais EK vadovais.