Efektyvus ir greitas rezultatas
Pastaraisiais metais botulino injekcijos susilaukė didelio moterų susidomėjimo, kadangi yra puikus nechirurginis mimikos raukšlių korekcijos metodas. AB „Ortopedijos technika“ dermatologės Ilonos Sakalauskienės nuomone, botulino toksinas – pati populiariausia estetinės dermatologijos procedūra visame pasaulyje, kuri gydytojų ir pacientų mėgiama dėl greito, efektyvaus rezultato ir sąlyginai nedidelės kainos jam pasiekti.
Mimikos raukšlės būna skirtingos
Mimikos raukšles galima išskirti į du tipus: kurios atsiranda judant veido raumenims ir tos, kurias galima pastebėti net ir tuomet, kai veido raumenys yra atsipalaidavę. Nuostabos raukšlės atsiranda horizontaliai kaktos srityje, tarp antakių įsirėžia pyktis, nerimas, o juokas atsispindi išoriniuose akių kampučiuose. Patiriamas stresas ypač veikia nerimo ir pykčio raukšles, tačiau jei mimikos raukšlės – džiaugsmo, galbūt neverta skubėti jų koreguoti.
Taip pat reikėtų pastebėti, kad raukšlių, esančių lūpų, nosies srityje, korekcijai yra naudojamos kito tipo injekcijos, pvz: hialurono rūgštis, tačiau jei virš lūpos yra matomos smulkios „rūkaliaus“ raukšlės, tai jų korekcijai pirmenybė skiriama botulino injekcijomis.
Botulino injekcijų poveikis
Taigi, kaip veikia botulinas, patekęs į ląsteles? Botulinas nuslopina į raumenį siunčiamus signalus – tokiu būdu raumuo negali susitraukti, todėl raukšlės atsipalaiduoja ir išsilygina. Nors galutinių injekcijos rezultatų gali tekti laukti iki 2 savaičių, tačiau efektas išsilaiko nuo 4 iki 6 mėnesių. Praėjus 2 savaičių laikotarpiui, rekomenduojama pakartotinė specialisto konsultacija, kurios metu įvertinamas atliktos procedūros efektas, o esant poreikiui, atliekama korekcija ir suleidžiama botulino toksino. Vėliau medikamentas palaipsniui suyra ir yra pašalinamas iš organizmo.
Saugu ar vis dėlto kenksminga?
Atlikus šią grožio procedūrą, pacientas dažniausiai jaučia galvos skausmą, pykinimą, tačiau šie pojūčiai praeina paros laikotarpyje. Siekiant išvengti pavojingesnių komplikacijų, injekcijas turi atlikti patyręs, atitinkamos kvalifikacijos specialistas ir, be abejo, patariama griežtai laikytis intervalų tarp injekcijų – botulino toksino injekcijas galima kartoti ne dažniau kaip kas 6 mėnesius.
„Naudojant botulino toksino injekcijas galima pasiekti labai natūralų efektą, tačiau labai svarbu, kad specialistas turėtų tam tikrų anatominių žinių. Dažniausiai po procedūros nebūna jokių žymių ir pacientas iškart gali užsiimti įprastine veikla“, – tikina dermatologė.
Naudojamas ne tik estetiniais, bet ir gydymo tikslais
Botulino injekcijos naudojamos ne tik estetiniais tikslais, jomis gydomi ir raumenų spazmai, migreniniai galvos skausmai, nevalingi raumenų susitraukimai. Taip pat šis minimaliai invazinis gydymo metodas yra vienas efektyviausių būdų, kovojant su padidėjusiu prakaitavimu, kuris sukelia ne tik fizinį, bet ir emocinį diskomfortą. Suleistas botulinas blokuoja nervinius impulsus odos prakaito liaukose, todėl slopinamas prakaito liaukų aktyvumas ir taip sustabdoma prakaito gamyba. Nepageidaujamas prakaitavimas sumažėja net iki 8 kartų, o procedūra tinkama atlikti bet kurioje kūno srityje.