Norite sportuoti, bet nežinote, nuo ko pradėti? Atėję į sporto salę pasimetate, kokius pratimus ir kokia seka atlikti? O gal treniruojatės ne vienerius metus ir ieškote naujovių savo treniruočių rutinoje?
Atsakyti į visus rūpimus klausimus sutikusi „Lemon Gym“ sporto programų vadovė Neringa Jermalaitė išmaniąsias programėles skirsto į dvi kategorijas – padedančias sekti mitybą, skaičiuoti kalorijas, ir skirtas sporto programų sudarymui ir rezultatų fiksavimui. Kiekvienai jų ji išskiria savo favorites, rašoma pranešime spaudai.
Mitybos konsultantas – „MyFitnessPal“
Ne paslaptis, jog mityba lemia net apie 70 – 80 proc. sportinių rezultatų sėkmės. Todėl tik pradėjusiems sportuoti žmonėms tenka susipažinti su dietologijos pagrindais – produktų vertės skaičiavimais, jų derinimu dienos režimo metu.
„MyFitnessPal“ yra viena populiariausių programėlių, padedančių išmokti skaičiuoti kalorijas. Jos naudojimas yra labai paprastas – suvedate savo duomenis, ir programėlė išmeta kalorijų kiekį, kurį jums reikia suvartoti, atsižvelgiant į jūsų tikslus“, – komentuoja N. Jermalaitė. Ji taip pat priduria, jog pravartu papildomai naudotis ir internetinėmis skaičiuoklėmis, siekiant kuo tiksliau nustatyti produktų vertes.
Šios programėlės išskirtinumas – itin didelė ir įvairi produktų duomenų bazė, kurioje galima rasti ir nemažai lietuviškų produktų. „Pradėjus lieknėjimo ar masės auginimo procesą, „MyFitnessPal“ yra tiesiog būtina, kol susigaudai, kiek, tarkime, porcija ryžių turi kalorijų, angliavandenių ir t.t.“, – pasakoja sporto programų vadovė.
Tiesa, ji atkreipia dėmesį, jog programėlė nėra skirta nuolatiniam naudojimui: „Patariu ją naudotis pačioje pradžioje, kol įprantate skaičiuoti maisto produktų vertes. O tada ją reikia paleisti ir maitintis intuityviai.“
Treniruočių ekspertai – „BodySpace“ ir „NTC“
Kaip vienas rimčiausių, treniruočių programoms sudaryti skirtų programėlių, N. Jermalaitė išskiria šias dvi – „BodySpace“ ir „NTC“ – ir kiekvieną jų aptaria atskirai.
„BodySpace“ priklauso profesionalių sportininkų portalui „Bodybuilding.com“. Svetainėje jūs susikuriate savo paskyrą ir galite rinktis iš daugybės įvairiausių programų. Programėlė iš karto sinchronizuojasi su jūsų telefone esančiu kalendoriumi, taigi, pirmadienį atėję į sporto klubą matote, kokias raumenų grupes reikia treniruoti šiandien, pavyzdžiui, krūtinę ir tricepsus“, – pasakoja sporto programų vadovė.
Programėlės dėka yra fiksuojamas sportuojančiojo svoris ir rezultatai, pakartojimų skaičius bei treniruotės eiga. „Aišku, tai nėra individuali, trenerio sudaryta programa, ir niekas negali pasakyti, ar jūsų stuburas yra tiesus, ar teisingai atliekate pratimus. Tačiau tai yra vieni rimčiausių lyderių rinkoje, surinkę pasaulinio lygio trenerius, kurie išmano savo darbą“, – teigia N. Jermalaitė.
„BodySpace“ ji pati renkasi tuomet, kai atsibosta senos programos, ir norisi išbandyti, ką siūlo vienas ar kitas treneris.
„NTC“ (arba „Nike Training Club“) taip yra skirta tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Ją gali naudoti tiek, sporto salėje, tiek namuose treniruotes atliekantys asmenys ar bėgikai.
„Čia taip pat reikia užsiregistruoti, susikurti savo paskyrą, o tuomet gali rinktis, kiek kaskart turi laiko treniruotis. Pavyzdžiui, gal tą dieną tik 15 minučių ir neturi jokios įrangos, ir programėlė tau pasiūlo galimą programą. Kartu čia sudėti filmukai, kaip reikia taisyklingai atlikti pratimus“, – programėlės turinį pristato trenerė.
Atsižvelgdami į gyvenimo būdo tendencijas, augantį sportuojančiųjų žmonių skaičių bei sporto programėlių poreikį, sporto klubo „Lemon Gym“ atstovai greitu metu pristatys ir savo programėlę, kuri sujungs daugelį išvardytų programėlių funkcijų.
„Programėlės dėka bus galima sekti savo mitybą, sudaryti treniruočių planą, fiksuoti pasiekimus kalendoriuje, sinchronizuoti su kitomis programomis. Be abejo, atsižvelgsime į mūsų sporto klube turimą įrangą, kas turėtų palengvinti klientams savarankiško treniravimosi eigą“, – šiuo metu kuriamos programėlės turinį glaustai atskleidžia N. Jermalaitė.