Tačiau popierinius pirkinių maišelius galima naudoti ne tik pirkiniams ar daiktams gabenti, juos galima pernaudoti ir paversti naujais buityje, šventėse, sode ar kitur naudingais dalykais.

Džinsų antrinio dizaino dirbtuvę bei krautuvėlę įkūrusi M. Paukštė jau kuris laikas kuria daiktus iš antrinių žaliavų, antram gyvenimui dažniausiai prikeldama nebereikalingus tekstilės gaminius. Tačiau el. maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ jai mestas iššūkis „Vienas maišelis – daug būdų jį panaudoti“, paskatino pasukti galvą, kaip kūrybingai pernaudoti ir popierių. O tiksliau – popierinį pirkinių maišelį.

Pintinės gamyba

„Puiku, jeigu žmonės kelis kartus naudoja tą patį popierinį pirkinių maišą arba jį rūšiuoja kartu su popieriaus pakuotėmis, tačiau galime žengti dar toliau ir imtis pernaudojimo – juk galima gyventi ir tvariai, ir smagiai, – juokiasi Milda ir visus skatina leisti savo fantazijai pašėlti, – juk smagu užsukti į svečius su vaišėmis, kurios sudėtos ne šiaip į popierinį maišelį, o iš jo nupintą pintinėlę arba šventę papuošti ne pirktinėmis girliandomis, o kartu su vaikis sukurti savas, pernaudojant jau turimą popierinį maišą.“

Štai 10 idėjų, kaip transformuoti popierinį „Barboros“ maišelį ir suteikti jam naują gyvenimą: nuo genialiai paprastų, bet išties praktiškų, iki išdykusiai smagių ar reikalaujančių pasukti galvas.

Krepšelis

Milda sako, kad tai vienas iš tų puikiųjų atvejų, kuomet genialumas slypi paprastume: „Pasakykite, ar kam nors patinka netvarka namuose, aplink besimėtantys daiktai? Turbūt tokių retenybė. Taigi palengvinti buitį padeda tvarkingai laikomi įvairiausi daiktai: siūlai, dažai, kanceliarijos priemonės, žaislai, kaladėlės, surūšiuoti drabužiai spintoje ir kojinės vienoje vietoje, tvarkingai sukrauti svogūnai sandėliuke ir pan. Visa tai laikykite iš popierinio pirkinių maišelio padarytose dėžutėse – tiesiog porą kartų atlenkite maišelio viršų, tarsi jį atraitokite ir štai – praktiška dėžutė.“

Pintinė

Jeigu turite pynimo įgūdžių arba norite išbandyti kažką naujo, paverskite popierinį maišelį pintine, kuri tikrai traukia akį. Joje ne tik galėsite laikyti vaisius ar kokius nors skanėstus, bet ir pasiimti į svečius, kuomet nešitės vaišių. Tikrai sulauksite komplimentų.

Pintinė

Šviestuvo gaubtai

Popieriniai pirkinių maišeliai gali virsti stilingomis interjero detalėmis. Milda pagamino net du skirtingus šviestuvų gaubtus ir taip suteikė jaukumo namams. „Pirmiausia maišelio popierių sukarpykite norimomis figūromis, pavyzdžiui apskritimais, trikampiais, kvadratais, o gal plonomis juostelėmis ir jomis apklijuokite jau nusibodusį šviestuvo gaubtą“, – maišelio iššūkio idėjomis dalijasi M. Paukštė.

Šviestuvo gaubtas

Žaislai augintiniams

Žaisti smagu visiems – tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Iš popierinio pirkinių maišelio galima pagaminti net kelis skirtingus žaislus katėms, šunims ar kitiems keturkojams draugams, o gal ir skraidantiems augintiniams. Paprasčiausia ir greičiausia – susukti popieriaus kamuoliuką, kurį galite mėtyti, ridenti. Ypatingai katėms patiks ant virvutės pririštas čežantis žaislas iš sukarpytų popierinių maišelio juostelių, surištų į kutą.

Šešėlių teatras

Smagus ir išskirtinis vakaras su vaikais ar draugų kompanija bus garantuotas surengus šešėlių teatrą. Iš pirkinių maišelio pasidarykite teatro dėžę – tereikia nuo žiūrovų nusuktoje maišelio pusėje iškirpti kvadratinę skylę, pro kurią į šešėlių teatro dėžę pateks popieriniai aktoriai ir dekoracijos. Sugalvokite, kokį spektaklį kursite ir iš popierinio maišelio išsikirpkite personažus. Prie jų pritvirtinkite maišelių rankenas, kurios atstos laikiklius ir padės judinti personažus spektaklio metu. Kai pasirengimas bus baigtas, užgesinkite šviesas, teatro dėžę apšvieskite iš vidaus ir mėgaukitės!

Šventinės dekoracijos

Pasakojant, kiek dekoracijų galima sukurti iš popierinių maišelių, Mildai net neužtenka abiejų rankų pirštų. „Visų pirma galima pagaminti įvairiausių girliandų – nuo žvaigždėtų, širdelių formos, iš raidžių suvertų žodžių ir pan., viskas priklauso nuo šventės temos ar norų. Taip pat nėra ribų fantazijai, kiek skirtingų kaukių galima sukurti iš popierinių maišelių – nupieškite norimą personažą ir iškirpkite angas akims – viskas, kaukė paruošta žaidimams. Taip pat gimtadienius švenčiantys vaikai džiaugiasi karūnomis, burtų lazdelėmis ir, žinoma, pinjatomis – iš popieriaus pagamintomis įvairiausių formų dėžėmis, kurių viduje paslėpti skanėstai ar kiti siurprizai. Vakarėlio dalyviai turi užrištomis akimis numušti pinjatą“, – kaip iš gausybės rago srūva Mildos idėjos vakarėliams.

Pinjata

Perukas

Ruošiatės kaukių vakarėliui, o gal tiesiog norite ekstravagantiškos šukuosenos – pasigaminkite peruką iš popierinių pirkinių maišelių. Pirmiausia iš rankenų pagaminkite pagrindą – tarsi tinklelį, o tuomet priklijuokite daug sukarpytų popieriaus juostelių.

Peruko pagrindas

Jeigu norite garbanų – perbraukite popieriaus juosteles žirklėmis. Milda pripažįsta, kad šiam projektui reikės kruopštumo ir laiko, taigi nepalikite paskutinei minutei prieš karnavalą.

Perukas

Daiginimas

Popierinį maišelį galima panaudoti ir sodininkystėje. Vienas iš pasiūlymų – pasigaminti popierinius puodelius, vadinamąsias daigyklas. Kai ateis laikas perkelti sodinukus į dirvą, galėsite sodinti tiesiai su popieriniais indeliais, nes taip nepažeisite šaknų.

Pakuotė daiginimui

Vabzdžių viešbutis

Norite prisivilioti naudingų vabzdžių į kiemą ar sodą, kurie natūraliu būdu padėtų kovoti su kenkėjais? Įrenkite jiems vabzdžių viešbutį. Taip pat tai bus sodo puošmena ir edukacinė priemonė ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, kurie mokosi stebėti bei pažinti vabzdžių pasaulį.
„Popierinį maišelį sukarpykite vienodomis dalimis ir susukite į dūdeles. Jas sukiškite į pasirinktą rėmą – galite naudoti nereikalingas dėžutes, indelius. Kartu su popieriaus suktukais galite prikišti ir pagaliukų – svarbu, kad liktų skylučių vabzdžiams įropoti“, – sako Milda.

Vabzdžių viešbutis

Pakavimas

Iš tiesų paprasta popierinį maišelį pernaudoti siuntų pakavimui, dovanų įrišimui – pakuokite, kad nesimatytų ant pirkinių maišelio esanti spauda, o išvirkščią pusę patys dekoruokite piešiniais, palinkėjimais.

Supakuoti galima ir nebeišvaizdų gėlės vazoną arba maišelių popieriumi aplenkti knygas, kurių viršeliai išsitepę. O gal tai sena receptų knyga, kurios viršelis negražus, bet turinys vertingas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)