Gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi neįprastais vaizdais – ne vienas jų užfiksavo gėlių žiedus, kurie labiau būdingi pavasariui. Įamžintas ir žalčialunkis, nors įprastai augalas žydi kovo mėn.
Linas grybavimo sezoną atidarė sausio 1-ąją: tikina, kad tądien rinktos voveraitės buvo dar skanesnės (1)
Sausio 1-ąją dubenį voveraičių miške prisirinkęs Linas džiaugėsi: tradicija tapęs grybavimas pirmąją metų dieną buvo sėkmingas, o grybų skonis – puikus.
Nuo sausio 1 d. žvejams vėl leidžiama gaudyti lašišines žuvis, rašoma pranešime spaudai.
2024 metų gruodį, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai organizavo prevencinį reidą Rietavo turguje ir nustatė neteisėtos prekybos atvejį – kai buvo prekiaujama saugomos rūšies – krokodilinio kaimano iškamša, rašoma pranešime spaudai.
Gyvačių augintojas papasakojo, kaip iš užsienio parsiveždavo egzotinių gyvūnų, 2 savaites ieškojo mokykloje pabėgusios kobros ir kodėl įkando augintinė (1)
Pasitinkant Žaliosios medinės gyvatės metus, egzotinių gyvūnų augintojas ir globėjas Antanas Slučka tikina, jog net pavojingų gyvačių bijoti neverta. „Jeigu gyvatės neskriausi, ji nekirs. Savo ginklą – nuodus – ji naudoja tik kritišku atveju. Jie skirti grobiui paralyžiuoti, o žmogus niekada nebuvo ...
Baigiantis metams Lietuvos zoologijos sodas (LZS) tradiciškai atkreipia dėmesį į saugomas gyvūnų rūšis, kurios pagal Rytų kalendorių simbolizuoja ateinančius naujuosius metus. 2025-ieji bus Žaliosios medinės gyvatės metai, todėl zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojai taivaninio smailiauodegio žalčio p...
Drambliai turi unikalių bruožų, dėl kurių jie yra vieni iš labiausiai atpažįstamų gyvūnų planetoje. Jų didžiulės ausys yra ne tik įdomus anatominis ypatumas, bet ir evoliucijos, kuria siekiama išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, rezultatas. Apie tai rašo „IFLScience“.
Silkės – plėšrūnės? Mokslininkai mano, kad Baltijos jūroje įvyko stebinantis evoliucijos pokytis (5)
Mokslininkai Baltijos jūroje aptiko naują silkių populiaciją, kuri minta kitomis žuvimis, o ne planktonu, kaip kiti šios rūšies atstovai. Apie naują evoliucinį šuolį iš pažiūros gerai ištirtos žuvų rūšies žuvyse praneša mokslinis žurnalas phys.org.
Tailande gimusi begemotė Moo Deng tapo tikra interneto sensacija: sužavėjo jos nenustygstantis būdas
2024 m. liepą Tailando zoologijos sode gimė Moo Deng – nykštukinio begemoto patelė, kuri 2 mėn. amžiaus tapo tikra interneto sensacija. Žmonės valandų valandas stovi eilėse, kad galėtų ją pamatyti, internetą užtvindė begemočiukės nuotraukos, vaizdo įrašai ir memai. Su jos atvaizdu imti kurti drabuži...
Neatspėsite, iš ko pagamintos šios Kalėdų eglutės: Danutė jas savo rankomis kuria jau 30 metų, neatsigina norinčių įsigyti (3)
Veisiejuose, Alytaus apskrityje, gyvenanti Danutė Žarkaitienė visus stebina rankų darbo eglutėmis. Jas moteris kuria jau 30 m. Jos namus per šventes šiemet puoš apie 10 dirbtinių žaliaskarių. Visos – jos pačios gamintos.
Šiais metais rugsėjo 1 d. – lapkričio 20 d. per akciją „Saugom lašišą“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai surengė 244 reidus, kurių metu patikrino 1386 žvejus mėgėjus ir 15 žvejų verslininkų. Iš nustatytų 176 pažeidimų 50 procentų sudaro šiukštūs pažeidimai, o žala aplinkai siekia 69 526 euru...
Silkės yra mėgstamos ir vertinamos nuo pačių seniausių laikų, manoma, kad buvo valgomos dar prieš 5000 metų. 1929–1938 m. Atlantinė silkė sudarė 97,9 proc. visos į Lietuvą įvežtos žuvies. Pastaraisiais metais silkių populiacija nyksta, net svarstoma uždrausti jų žvejybą. Tad kokią žuvį per Kūčias va...
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba gruodžio mėnesio pradžioje paskelbė balsavimą, kur buvo galima rinkti įdomiausią saugomą eglę. Žmonės balsavo tiek tarnybos „Facebook“ paskyroje, tiek anketoje, rašoma pranešime spaudai.
Nors savo noru vabzdžių ragautų retas, labai gali būti, kad tai darėte daugybę kartų patys to nežinodami. Nuo jogurtų ir ledų iki vaisių pyragų, gaiviųjų gėrimų bei keksiukų – raudona spalva pasižymintis maistas labai dažnai turi pigmentą, kuris gaminamas iš vabzdžių.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad leidimo laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus turėtojai privalo kiekvienais metais pateikti ataskaitą apie aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laikomus laukinius gyvūnus arba informuoti, kad laukiniai gyvūnai nelaikomi. Ataskaitas reikia pateikti...
„Kelių tūkstančių paprastųjų varnėnų pasiskraidymas saulei nusileidus. Ventės Ragas, 2024-12-17“, – rašė Ventės rago vedėjas Vytautas Jusys.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ragina atkreipti dėmesį, kad gamtoje be antsnukio paleisti šunys gali sužaloti laukinius gyvūnus, rašoma pranešime spaudai.
Herpetologas Gerardas Paškevičius primena, kad atėjo žiema – roplių ir varliagyvių poilsio laikas. Šie gyvūnai žiemos sąstingiui neretai pasirenka vietas greta žmogaus, todėl gamtininkas įvardijo, kaip elgtis, jei aptikote varlių, gyvačių ar tritonų.
Žiema – sunkumų ir išbandymų metas. Didžioji gyvūnų dalis, prikaupę maisto atsargų arba kuo storesnį kūno riebalų sluoksnį, pasiruošė išgyventi atšiauriomis gamtos sąlygomis, rašoma pranešime spaudai.
Verkių parke vykdomi kirtimai gyventojus sukėlė ant kojų ir priminė, kas vyko pernai, tačiau miškininkai turi savo paaiškinimą (1)
Socialiniai tinklai ėmė mirgėti nuo kirtimų Verkių regioniniame parke nuotraukų. Gyventojai fiksuoja ne tik krūvas nupjautų medžių, bet ir išvažinėtą miško paklotę ir sako, kad darbai vyksta naktimis. Grynas.lt primena, kad panaši situacija buvo ir pernai. Valstybinių miškų urėdija (VMU) pateikė sav...
Sekmadienį, gruodžio 15 d., įsigalios vėgėlių žvejybos draudimas, kuris tęsis iki sausio 31 d., rašoma pranešime spaudai.
Pailsėti užmiesčio namelyje svajojusi Gintarė iki šiol šokiruota: mūsų akyse medžiotojai nušovė stirnų šeimyną (14)
„Tokio scenarijaus net nesusapnuočiau. Net filmuose šitaip nerodo... Gimtadienio proga mano akyse, maždaug 150 metrų nuo mūsų poilsio namelio, nušovė stirnų šeimyną. 150 metrų atstumu!“ – negalėjo patikėti Gintarė. Situaciją pakomentavo Aplinkos apsaugos departamentas.
Justiniškių gyventoja pasigedo didžiulių eglių: tikina, kad nukirstos be leidimų ir išvežtos puošti kitų miestų (5)
Į „Delfi“ redakciją kreipėsi Vilniaus Justiniškių mikrorajono gyventoja, kuri užfiksavo, kad buvo nukirstos tarp daugiabučių augusios didelės eglės. Jos teigimu, medžiai dideli ir saugotini, o leidimų kirtėjai neturėjo. Moteris tikina, kad viena eglė išvežta puošti Elektrėnų ir prašė padėti išgelbėt...
Paspaudus šaltukui Arimaičių ežero Radviliškio rajone apylinkės pasidengė baltu šerkšnu. Tik pasigrožėkite, kaip atrodo gamta!
Lietuvoje aptiktos 23 naujos vabalų rūšys, praneša Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.
Pirmą kartą dumbliašoklį išvydę žmonės nustemba ir tikrai ne iš karto patiki, kad tai – žuvis, sako neseniai iš Vietnamo grįžęs gamtininkas Deividas Makavičius. Ši rūšis ne tik gyvena sausumoje, moka šokinėti ir gali mirksėti, bet ir turi balsą.
Šie metai „iš esmės neabejotinai“ bus karščiausi per visą istoriją ir pirmą kartą viršys kritinę ribą, kuri saugo planetą nuo pavojingo perkaitimo, pirmadienį pareiškė Europos klimato kaitos tarnyba „Copernicus“.
Mokslininkai pateikė priežastis, kodėl šunys vizgina uodegą ar ją vejasi. Taip augintiniai gali daryti ir dėl prastos savijautos.
Kaip ir kasmet, norėdami pripildyti tautiečių namus šventiniu džiaugsmu bei jaukumu, gruodžio 18 d.12.00 val. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje dovanos eglių ir pušų šakas. Šiemet eglišakių daliji...
Panevėžio rajone, netoli Paįstrio kaimo reginys atima žadą – buvęs kukurūzų laukas virto tikra gulbių karalyste.