Šiuo metu yra sudaryta darbo grupė, kuri tiria galimybes iškeldinti „Smiltynės perkėlą“ ir jos vietoje statyti tiltą. Darbo grupės vadovai neneigia, kad toks planas svarstomas, tačiau priduria, kad bus atsižvelgta į bendrą situaciją, ar tilto statyba neprieštarauja Neringos kaip UNESCO paveldo statusui.
Neringos vicemeras Vigantas Giedraitis lzinioms.lt teigė, kad savivaldybė tokiai idėjai pritaria, nes tai palengvintų vietos gyventojų gyvenimą. Anot jo, yra atliktos ir gyventojų apklausos, kurios rodo, kad dauguma irgi tam pritaria.
Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorės Rūtos Baškytės, tarnyba labai neigiamai vertina tokio objekto statybą: „Pirmiausia dėl to, kad galima jau ir pavargti - negalima visą laiką apie tą patį siūlymą kalbėti metai iš metų. Kai buvo rengiami visi bendrieji planai - ir šalies, ir apskrities, ir Klaipėdos miesto, visur buvo sutarta, kad tilto per Kuršių marias nebus“.
Išties tilto statyba nenumatyta nei neseniai patvirtintame KNNP generaliniame plane, nei Klaipėdos miesto 2007 metų bendrajame plane. Tokie planai paprastai tvirtinami dešimčiai metų. „Gaištame visų institucijų laiką, vėl grįžtame prie to paties, nesilaikome tarptautinių įsipareigojimų. Toks nenuoseklumas ir pakartotinis to paties klausimo kėlimas mažina visuomenės pasitikėjimą valstybe“, - tvirtino ji.
Jeigu į Kuršių neriją būtų nustiestas tiltas, ši unikali ir itin jautri teritorija taptų paprasta tranzitine vieta keliaujantiesiems ir nebetektų savo žavesio, gal net būtų išbraukta iš UNESCO pasaulio paveldo sąrašo, tokią nuomonę išsakė Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorė Aušra Feser.