Šis pomėgis piliečiui jau senai yra tapęs nelegaliu verslu. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nedelsė ir, pasitelkę į pagalbą Biržų rajono agentūros vedėją, patikrino minėto piliečio gyvenamąją vietą brakonieriams dar net nesulaukus sutemų.

Įvažiavus į kiemą vienas ten buvęs asmuo nubėgo slėptis į gyvenamąjį namą. Kieme stovėjo užkurta žuvies rūkykla, o pro atidarytas garažo duris matėsi maišuose naudojimui jau paruošti statomi tinklai. Iš gyvenamojo namo atėjęs pilietis R.G. dievagojosi, kad nesupranta, kaip jo garaže atsirado tiek statomų tinklų, kurių buvo net 12 vienetų.

Šis pilietis būtų apjuosęs ežerą 265 metrais statomų tinklų. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų šis pasiaiškinimas neįtikino ir piliečiui buvo surašytas ATP protokolas už draudžiamų žvejybos įrankių laikymą. Jam bus paskirta administracinė bauda pagal ATPK 87 str. 2 d., kuriame numatyta bauda nuo 500 iki 1000 litų (nuo 144,81 iki 289,62 €) su įrankių konfiskavimu.

Šį niekur nedirbantį pilietį Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai administracine tvarka jau yra baudę devynis kartus. Rajono gyventojai, pirkdami iš brakonierių žuvį, galbūt ir nežinodami, kad žuvis sugauta nelegaliai, iš dalies prisideda prie, manomai, nelegalaus verslo.

Žmonės, pastebėję neteisėtą žvejybą ar medžioklę, turėtų paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro operatoriai informaciją iš karto perduos tuo metu budintiems pareigūnams.

Žvejyba tinkliniais ne mėgėjiškos žūklės įrankiais – vienas populiariausių brakonieriavimo būdų. Žvejojama visais metų laikais, tinklai statomi ir po ledu. Didžiausia žala padaroma žuvų neršto metu, kai sugaunamas gana didelis jų kiekis. Vandens telkiniuose paliekami tinklai užtveria žuvų migracijos kelius.

Brakonieriavimas – nelegali medžioklė ar žvejyba. Ši veikla šiuo atveju yra neteisėta, nes naudojamas nelegalus žvejybos būdas ar priemonės. Piliečiui gręsia bauda, įrankių konfiskavimas bei žalos gamtai atlyginimas. Tai ne pirmas atvejis, kai sugautas įstatymo pažeidėjas stengiasi išsisukti. Dažniausiai sugauti brakonieriai teisinasi nežinoję, ką daro arba "praranda" atmintį ir negali pasakyti, iš kur pas juos atsirado draudžiami įrankiai.