Pranešė gyventojai
Raseinių rajono aplinkosaugininkai sulaukė gyventojų pranešimo, kad Viduklės seniūnijoje esančiame miške kilpomis gaudomi laukiniai gyvūnai. Įtarimai krito ant netoli miško sodybą turinčio kauniečio, dažnokai čia atvykstančio savaitgaliais.
Gyventojai pareigūnams parodė pamiškėje gulinčią stirną – ji buvo pasismaugusi iš vielos padarytoje kilpoje. Vadinamieji kilpininkai jas įtaiso ant žvėrių vaikščiojimo takų. Įkliuvę gyvūnai visomis jėgomis bando ištrūkti, bet tik dar labiau užveržia kilpą ir po ilgų kančių nugaišta.
Atvykę į pamiškę, kurioje gulėjo stirna, pareigūnai įrengė pasalą: netoli gyvūno pritaisė vaizdą fiksuojančią įrangą.
„Judesio daviklį turinti įrangą į telefoną iš karto atsiunčia signalą ir nuotrauką. Sulaukę signalo greitai atsidūrėme įvykio vietoje“, - sakė Raseinių rajono aplinkosaugininkų vadovas Gediminas Tamašauskis.
Bando pasipelnyti
Kai pareigūnai atvyko į mišką, kilpininkas savo auką jau vilko į šalį. Jis nesipriešino, tačiau aiškino, kad nemedžiojo šio gyvūno, neva rado eidamas pro šalį.
„Tai gana įprasta pasiteisinimo versija. Bausmės dydis brakonieriui priklausys nuo to, kiek tokia versija bus įtikinama teismui. Pareigūnai turi svarius įrodymus – vaizdo medžiagą, liudijimus“, - atkreipė dėmesį G. Tamašauskis.
Jis vylėsi, kad sadizmo požymių turintys brakonieriaus veiksmai bus adekvačiai įvertinti.
„Džiaugiuosi, kad yra neabejingų žmonių, kurie praneša aplinkosaugininkams apie savivalę gamtoje. Yra duomenų, kad įtariamasis panašia veikla užsiima jau ne pirmus metus. Tai ypač brutalus medžioklės būdas. Dažniausiai tai yra tam tikras nelegalus verslas – didžiulėse kančiose nugaišusio gyvūno mėsa paskui kažkur parduodama kaip kokybiška, išskirtinė“, - dalijosi pastebėjimais G. Tamašauskis.
Gaudo ir lapes
Prie Viduklės sučiuptas kilpininkas yra jau antras, įkliuvęs šiais metais Raseinių rajone. Praėjusią vasarą Liepyno kaimo apylinkėse pareigūnai sulaikė 62 metų bedarbį.
Netoli kaimo esančiame miške buvo aptiktos net 7 kilpos, vienoje jų – negyva lapė. Apsilankę šio vyro bakūžėje, aplinkosaugininkai rado lapę ir dvi stirnų galvas. Teismo sprendimu nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčiam bedarbiui buvo paskirta 579 eurų bauda.
Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad brakonierių kilpas dažniausiai įmanoma pastebėti tik tada, kai į jas jau būna pakliuvęs gyvūnas, mat tarp šakų ant gyvūnų tako suraityta kilpa beveik nematoma.
Praėjusį pirmadienį Raseinių rajono apylinkės teisme įvyko posėdis, kuriame buvo įvertinti brakonieriaus E. Neteckio veiksmai ir gamtai padaryta žala. Jam buvo paskirta 5789 eurų bauda.
Raseinių rajono aplinkosaugininkų vadovas G. Tamašauskis informavo, kad subrakonieriauta stirna perduota Kauno zoologijos sodui, kur bus sumaitinta jame laikomiems plėšrūnams.