„Kilo įtarimas dėl ūkinio pastato, jis buvo apžiūrėtas, atrastos talpos, įtarimas kilo, kad, galbūt, iš ten. Šiandien seniūnijos darbuotojai atkraus tą patalpą, nes savininkas miręs, naujų šeimininkų nėra. Tada bus matyti, ar iš ten, ar ne“, – „Delfi“ sako Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Ričardas Kašėta.

Pašnekovas neslepia, kad aptiktas vamzdis, kuriuo tekėjo į vandenį teršalai, yra seniai įrengtas melioracijos vamzdis. Jis priklauso valstybei. Kaip į jį pateko krosnių kuras, kol kas yra tik prielaidos, neaišku, ar tai tyčinė žmonių veikla, ar per laiką sutrūnijusios talpos tiesiog prakiuro be žmogaus pagalbos.

„Visko gali būti, tiriama tokia prielaida, kad teršalai pasklido be žmogaus pagalbos. Vakar buvo surinkta apie 70 kubinių metrų užteršto vandens. Tarša tebevyksta, tad žala dar neskaičiuota“, – sako R. Kašėta.

Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas sako, kad geroji žinia yra ta, kad teršalai nepateko į upę.

„Tarša į upę nepateko, teršalai į du tvenkinukus išbėga, ten tarša ir buvo sustabdyta“, – sako pašnekovas.
Taršos šaltinį tikimasi išsiaiškinti artimiausiu metu. Aplinkos apsaugos departamento vadovė Olga Vebrienė savo feisbuko paskyroje nurodė, kad į pagalbą ieškant taršos šaltinio pasitelktas ir po žeme darbuotis galintis „Klaipėdos vandenų“ robotas. Prietaisas jau turi „patirties“ tiriant ekologines nelaimes – tas pats robotas dirbo „Grigeo Klaipėda“ vamzdynuose.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)