Įvairiose įstaigose, organizacijose stovi išvaizdūs, spalvoti, specialiai šiam projektui kurti ir visiems lankytojams, klientams, darbuotojams prieinami konteineriai. Juos galima rasti ir didžiųjų miestų, ir mažosiose savivaldybėse – ieškant vietų konteineriams buvo laikomasi proporcingumo principo.
Dalinti savivaldybėms ir didžiausiems universitetams
Nors elektronikos prietaisus draudžiama mesti į bendrąsias šiukšliadėžes, kasmet Lietuvoje į sąvartynus patenka dar ne mažiau kaip 2000 tonų šių atliekų. Paskelbus kvietimą dalyvauti projekte, daugybė ir privataus (didžiosios įmonės, verslo centrai, pastatų administratoriai ir t.t.), ir viešojo sektoriaus organizacijų (ministerijos, savivaldybės ir joms pavaldžios įstaigos, ugdymo, kultūros, sveikatinimo institucijos) noriai jungėsi prie projekto ir siūlė tinkamiausias vietas. Jas parenkant buvo aktyviai bendradarbiaujama su Regioniniais atliekų tvarkymo centrais ir savivaldybių ekologais.
Dėl šio bendradarbiavimo prie tinklo prisijungė 231 seniūnija, konteineriai atsirado ir 14-os savivaldybių administracijų pastatuose.
Daugiausia tinkamų vietų konteineriams savo kuruojamose patalpose surado bendrovė „Namų priežiūros centras“ (37), KTU „Žaliasis universitetas“ (26) , Vilniaus Universitetas (17), Vytauto Didžiojo universitetas (11), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (10).
Prizai - įmonių darbuotojams ir skurstantiems
Kad atsisveikinimas su prietaisais būtų ne tik naudingas aplinkai, bet ir įdomus, gyventojams ir įmonėms siūloma dalyvauti konkurse su prizais.
Konteinerius turinčioms organizacijoms siūloma kaupti taškus, kuriuos bus galima išmainyti į bendrovės „Excursus“ įsteigtą kelionę arba bendrovės „KF/SIK Vilko takas“ sukarinto renginio organizavimą, dalyvavimą „Irklakojis“ buriavimo sausumoje čempionate, ar www.ecodriving.lt taupaus vairavimo pamokas, knygyno „KEISTA“ knygas, kanceliarinių prekių rinkinius, laisvalaikio ir poilsio reikmenis arba kitus ne mažiau vertingus prizus, kuriuos organizatoriai skatina panaudoti gerumo akcijoms – pavyzdžiui, pradžiuginti jais savo aplinkos žmones, stokojančius pinigų pramogoms ar kitoms laisvalaikio veikloms.
Apie „EMP recycling“
UAB „EMP recycling“ veikia nuo 1999 m. Tai – didžiausia Baltijos šalyse elektronikos ir metalų perdirbimo įmonė, teikianti šių ir įvairių kitų atliekų surinkimo, supirkimo, pervežimo, perdirbimo paslaugas.
Elektros bei elektroninės įrangos, spalvotųjų ir tauriųjų metalų turinčios atliekos superkamos gamykloje bei Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Utenoje, Tauragėje, Panevėžyje, Marijampolėje įsikūrusiuose supirkimo punktuose, teikiamos įvairių atliekų utilizavimo paslaugos.
Įmonės gamykla per metus gali perdirbti iki 20000 tonų elektronikos atliekų, iki 500 tonų automobilių katalizatorių, iki 1000 tonų laidų ir kabelių, utilizuoti daug kitų pavojingų ir nepavojingų atliekų .