Olandijos rezervate „Stichting APP“ laikomai šimpanzei Reginai iš Lietuvos veterinarai nustatė Hepatitą B. Lapkričio 22 dieną atlikti tyrimai parodė, kad buvusi vienintelė Lietuvos šimpanzė ne tik serga Hepatitu B, bet ir yra šio viruso nešiotoja. Veterinarų teigimu, gyvūnas galėjo užsikrėsti šiuo virusu ne tik savo šeimininkus, bet ir vaikus, kurie turėjo su ja kontaktą. 

„Stichting APP“ rezervato darbuotojai pranešė, kad dabar neįmanoma nustatyti kada ir kaip Regina užsikrėtė šiuo virusu. Ji galėjo būti juo užsikrėtusi vos gimusi per savo motiną, arba galėjo būti įkąsta kitų šimpanzių dar būdama Kamerūne, iš kur ji atkeliavo. Tačiau neatmetama galimybė, kad gyvūnas galėjo užsikrėsti ir būdamas Lietuvoje. Todėl rezervato darbuotojai rekomenduoja visiems, turėjusiems artimą kontaktą su Regina, atlikti kraujo tyrimus dėl galimos infekcijos.

Hepatitu B galima užsikrėsti per kontaktą su sergančiu žmogumi ar gyvūnu, per seiles, kraują.

Vis dėlto Klaipėdos medikai portalui GRYNAS.lt tvirtino, jog Hepatitu B įmanoma užsikrėsti tik per kraują arba perduodant ligą savo kūdikiui gimdymo metu. Jie įsitikinę, jog pavojaus cirko lankytojams ar prie šimpanzės besifotografavusiems - nėra.

Gyvūnų gerovės tarnybos „PIFAS“ direktorė Brigita Kymantaitė, pati maitinusi Reginą ir buvusi šalia ją konfiskavus iš Zobovų šeimos, teigė, jog Olandijos rezervato atstovai pranešė, kad galimybė užsikrėsti buvo ir per seiles.

„Dar laukiame žinių, kokia tai konkrečiai ligos forma. Olandijos veterinarai teigė, jog užsikrėsti buvo galima, jei šimpanzė kišo pirštus į burną, tuomet prisilietė prie žmonių. Taip pat - per minimalias žaizdeles, įdrėskimus odoje. Galimybę užsikrėsti turėjo žmonės, valę jos gardą, išmatas, - Olandijos rezervato pranešimą patikslino B. Kymantaitė. - Nesu gydytoja ir nenoriu gąsdinti. Rekomenduotume kiekvienam, kuris turėjo su šimpanze kontaktą, pasitarti su savo šeimos gydytoju. Tiesiog profilaktiškai, be jokios panikos.“

 Nustatytas virusas pakeis tolimesnį Reginos likimą. Iš pradžių buvo planuojama, kad Reginai bus perkelta į didesnį rezervatą kitoje šalyje, tačiau tokio viruso nešiotojai daugelio kitų rezervatų durys jai užsidarė. Šiuo metu šimpanzė vis dar karantine. 

„Stichting APP“ rezervatas turi apie 50 šimpanzių, kurios serga įvairiomis ligomis ir gyvena atskirose grupėse. Planuojama, kad Olandijos rezervate Regina praleis visą likusį savo gyvenimą ir bus integruojama į tokį patį virusą turinčių šimpanzių grupę. „Ši istorija parodo, kad cirko vadovai nesirūpindami gyvūnais gali sukelti didžiulę grėsmę cirkus lankantiems lankytojams.
Rezervato darbuotojai rekomenduoja visiems, turėjusiems artimą kontaktą su Regina, atlikti kraujo tyrimus dėl galimos infekcijos.

Belieka tik džiaugtis, kad Regina buvo atimta iš buvusio šeimininko N.Zobovo ir išvežta į šį rezervatą, kur jai atsirado galimybė nustatyti šį virusą bei toliau gyventi nekeliant grėsmės žmonėms“, - teigė Gyvūnų gerovės tarnybos „PIFAS“ direktorė Brigita Kymantaitė.

Visą teismų dėl Reginos konfiskavimo maratono laiką cirko savininkas N.Zobovas priešinosi  šimpanzės atidavimui, teigdamas, kad tai yra vienintelė šimpanzė Lietuvoje ir dėl jos išvežimo liūdės Lietuvos vaikai. Ne kartą teismų proceso metu jis teigė, kad Reginą ir toliau būtų naudojęs pasirodymams, pastatęs jai didelį narvą lauke, kad ją galėtų lankyti Lietuvos vaikai.