Trakų miškininkai teigia jau seniai pastebėję, kad pavasarį ir rudenį padangų krūvos pradeda masiškai dygti aplink dalį autoservisų, kuriuose keičiamos ar balansuojamos padangos. Tiesa, toks reiškinys dažniau stebimas prie taip vadinamų „garažinių servisų“ , kurie veikia kaimuose, gyvenvietėse, priemiesčiuose.
Trakų urėdas Vygantas Mierkis pripažįsta, kad iki šiol nėra pagavę nė vieno tokio šiukšlintojo, todėl pasakyti, kas yra tie tikrieji šiukšlintojai – sudėtinga. Jis priduria, kad dar viena nemenka problema – miškų šiukšlinimas kitomis automobilių detalėmis, kurios yra gerokai pavojingesnės ir kenksmingesnės už padangas. Miškininkams šių šiukšlių utilizavimas labai brangiai kainuoja.
Iš viso Lietuvoje yra 73 didelių garabritų aikštelės, kurioms gyventojai tam tikrą dalį atliekų gali priduoti nemokamai. Miškininkai sako stengiantys šviesti visuomenę, kad šiukšlinti negalima ir teisingo elgesio ypač moko vaikus – tikimasi, kad jie, išklausę šviečiamąjį kursą ir pamatę, kad tėvas ar mama teršia gamtą, sudrausmins savo gimdytojus.
GRYNAS.lt primena, jog vienas gyventojas gali nemokamai priduoti 4 senas padangas. Stambiagabaričių atliekų priėmimo aikštelių adresus galite rasti ČIA.