Jų užduotis – išvalyti miestą nuo už katinus didesnių, po 5 kg sveriančių žiurkių, praneša „International Bussines Times“. Irano aplinkos specialistai mano, kad žiurkės galėjo mutuoti dėl radiacijos ar cheminio poveikio.

„Panašu, kad šie graužikai – genetiniai mutantai, – samprotauja profesorius Izmailas Kahramas, Teherano miesto tarybos patarėjas aplinkosaugos klausimais. – Gali būti, kad jos mutavo dėl radiacijos ar cheminio poveikio. Jos auga vis didesnės ir atrodo visai kitaip nei įprastos žiurkės. Tokie pokyčiai įvyksta tik per milijonus evoliucijos metų. O čia – kūno masės šuolis nuo 60 gramų iki 5 kilogramų! Už tokias žiurkes mažesnis ne vienas katinas.“

Katinai prisibijo pulti milžiniškus graužikus

Žiurkės-mutantės laksto sostinės gatvėmis be jokios baimės, nes, kaip praneša vietos žiniasklaidos priemonės, katinai prisibijo pulti milžiniškus graužikus. Tradiciniai žiurknuodžiai mutančių neveikia.

Kad šie sutvėrimai nebesirodytų restoranų kiemeliuose ir nesiraustų po šiukšlių konteinerius, miesto žinybos įsteigė specialų snaiperių padalinį, kuris apginkluotas šaunamaisiais ginklais su infraraudonųjų spindulių optiniais taikikliais.

„Dienomis žiurkes mėginame nuodyti chemikalais, o snaiperiai darbuojasi naktimis, – aiškina aplinkosaugos skyriaus vadovas Mohamedas Hadis Heidarzadechas. – Karas su žiurkėmis vyksta 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.“

Nužudytų žiurkių kūnai sudeginami arba užkasami kalkėse. Teherano žinybos informuoja, kad iš viso nušautos 2 205 žiurkės, tačiau karo su didžiuliais graužikais galo toli gražu nematyti, todėl snaiperių dalinį planuojama padidinti iki 40 šaulių.