Tyrimo duomenimis, beveik ketvirtadalis (23 proc.) gyventojų nurodė rūšiuojantys šias atliekas į kartoninėms gėrimų pakuotėms neskirtą, mėlynąjį, rūšiavimo konteinerį. Antrąkart tiek žmonių (27 proc.) įsitikinę, kad būtent popieriaus atliekoms skirtame konteineryje turi atsidurti ir panaudotos gėrimų pakuotėsTetra Pak“.

„Nors daugiau nei du trečdalius (74 proc.) kartoninės pieno ir sulčių pakuotės masės sudaro popierius, šias buitines atliekas reiktų rūšiuoti į geltonuosius konteinerius, skirtus pakuotės atliekoms. Deja, kas antras Lietuvos gyventojas mano, kad šias atliekas reiktų mesti į mėlynuosius konteinerius, skirtus popieriui ir kartonui.

Poreikis informuoti gyventojus apie teisingą kartoninės pakuotės rūšiavimą yra akivaizdus, tad stengiamės reikiamą informaciją gyventojams pateikti kuo paprasčiau ir prieinamiau. Praėjusiais metais, bendradarbiaudami su Lietuvos atliekų surinkimo kompanijomis, didžiąją dalį geltonųjų rūšiavimo konteinerių Lietuvoje paženklinome lipdukais „Kartoninę gėrimų pakuotę mesti čia“. Siekėme, kad priėję prie konteinerių, rūšiuojantys Lietuvos gyventojai sužinotų, į kurį konteinerį reiktų mesti kartoninių pakuočių atliekas,“ – sakė „Tetra Pak“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse Honorata Šemetienė.
Citata
Nors daugiau nei du trečdalius (74 proc.) kartoninės pieno ir sulčių pakuotės masės sudaro popierius, šias buitines atliekas reiktų rūšiuoti į geltonuosius konteinerius, skirtus pakuotės atliekoms.

Tyrimas parodė, kad susidomėjimas kartoninių gėrimų pakuočių rūšiavimu auga. Palyginus su 2011 m. duomenimis, praėjusiais metais 14 proc. daugiau Lietuvos gyventojų (85 proc.) teigė žiną, kad kartoninės gėrimų pakuotės nėra vienkartinės ir gali būti perdirbamos.

Tačiau tik 7 proc. žmonių kartonines gėrimų pakuotes rūšiuoja teisingai – meta į geltonąjį konteinerį. Dar 6 proc. respondentų žino, kaip tinkamai rūšiuoti kartonines gėrimų pakuočių atliekas, nors patys to nedaro. 2011 m. kartonines gėrimų pakuotes tinkamai rūšiavo tik 5 proc. Lietuvos gyventojų.

„Gyventojų susidomėjimas buitinių atliekų rūšiavimu ir perdirbimu auga, tačiau, tenka pripažinti, kad daugelis žmonų rūšiuoja atliekas netinkamai. Siekdami Lietuvos gyventojams suteikti daugiau žinių apie tinkamą atliekų rūšiavimą, sukūrėme informacinę internetinę svetainę Rūšiuojam.lt. Joje galima rasti ne tik naudingos informacijos apie įvairių atliekų rūšiavimą, tačiau ir sužinoti, kur arčiausiai gyventojų namų pastatyti rūšiavimo konteineriai“, – teigė H. Šemetienė.

Tyrimas parodė, kad teisingai pakuotes rūšiuoja vidutinio amžiaus, aukštesnį išsilavinimą turintys Lietuvos gyventojai, mažiau rūpestingai – jaunimas iki 34 metų. Tyrimo duomenimis, 37 proc., gyventojų nerūšiuoja jokių buitinių atliekų. Prasčiausiai apie kartoninių gėrimų pakuočių rūšiavimą ir perdirbimą informuoti pensinio amžiaus (65-74 m.) Lietuvos piliečiai, gyvenantys mažesniuose miestuose