Aplinkos viceministras Linas Jonauskas akcentavo, kad beatodairiškas keturračių naudojimas sukelia ypatingai neigiamas pasekmes gamtai: žolinei augmenijai, kopagūbriui, kitoms saugomoms vertybėms. Todėl būtina imtis kuo skubesnių veiksmų, siekiant užkirsti kelią neteisėtam šių vertybių niokojimui.
Pasitarimo metu daugiausiai dėmesio skirta keturračių, kurių naudojimas miškuose ir saugomose teritorijose sukelia neigiamas pasekmes aplinkai. Identifikuota pagrindinė problema – šių transporto priemonių naudojimas, siekiant nuslėpti tapatybę, neturint reikiamų registracijos dokumentų.
Po diskusijų nuspręsta suaktyvinti neregistruotų transporto priemonių neteisėto naudojimo prevencinius veiksmus apjungiant saugomų teritorijų ir policijos pareigūnų pajėgas, vykdant reidus, informuojant keturračių savininkus apie jų pareigas ir atsakomybę.
Aptarti klausimai ir dėl kitų transporto priemonių, naudojamų paplūdimių priežiūrai, mėgėjiškai ir verslinei žvejybai, įvairių objektų aptarnavimui, naudojimo Baltijos pajūryje. Posėdžio dalyviai vienbalsiai pritarė pasiūlymui nustatyti transporto priemonių naudojimo Baltijos pajūryje sąlygas ir tvarką, numatant institucijas, kurios išduotų leidimus įvažiuoti į paplūdimį ir kontroliuotų jų laikymąsi.
Sutarė, kad tikslinga nagrinėti administracinės atsakomybės padidinimą už Saugomų teritorijų režimo taisyklių nesilaikymą, numatant daug griežtesnę administracinę atsakomybę už važinėjimą įvairiomis transporto priemonėmis Baltijos pajūriu, šalia esančiu kopagūbriu ir miškais.
Nutarta apie numatomus veiksmus kuo plačiau informuoti visuomenę ir kitas suinteresuotas puses.