Į naujienų portalą Etaplius.lt kreipėsi moteris, kuri skundėsi, kad nežinomas gyvūnas jau ilgą laiką vis apsilanko jos namo palėpėje. Žvėrelis į jos name esančią palėpę pirmą kartą užsuko jau senokai. Skaitytoja sakė, kad pamatyti, koks tai žvėrelis, jai nepavyko. Lakstydamas palėpėje, jis kėlė didelį triukšmą, yra išdraskęs apšildimo vatas, sugadinęs kitus daiktus. Kiek pabuvęs, nežinomas gyvūnas išeidavo, tačiau kas keletą mėnesių vis sugrįžta.

Moteris teigė, esanti sunerimusi negalėdama identifikuoti, koks tai gyvūnas. Ji bandė jį sugauti. Turguje nusipirkusi gaudyklę, dėjo masalą, tačiau žvėrelis, po kurio laiko sugrįžęs, į ją taip ir nepapuolė. Skaitytoja prašo padėti nustatyti, kas tai per gyvūnas, ir patarti, kaip atsikratyti nepageidaujamos jo kaimynystės.
Citata
Tai, kad kiaunės vis dažniau pastebimos mieste ir įsikuria gyventojų būstuose, specialistams jokia naujiena. Anot jų, mieste kiaunėms gausu maisto, todėl joms dažnai nebereikia medžioti.

Naujienų portalas susisiekė su Gyvūnų globos asociacija, esančia Kaune. Specialistai, išklausę pateiktą informaciją, teigė, kad triukšmingasis žvėrelis – kiaunė. Jie perspėja skaitytoją ir kitus žmones, kuriuos kamuoja panaši problema, būti atsargiems. Šiuo metu kiaunės atsiveda jauniklių ir dažnai ieško tam patogios vietos.

Tai, kad gyvūnai vis dažniau pastebimi mieste ir įsikuria gyventojų būstuose, specialistams jokia naujiena. Anot jų, mieste kiaunėms gausu maisto, todėl joms dažnai nebereikia medžioti. Gyvūnų globos asociacija perspėja gyventojus, galinčius turėti kontaktą su šiuo žvėreliu, būti atsargiems – dažnai kiaunės platina įvairias ligas.

Gyvūnų globos asociacijos specialistai prašo gyventojų, pagavusių šiuos žvėrelius, jų nežudyti, o išvežti į atokiai esantį mišką. Prieš išvežant kiaunę, reikia gerai apžiūrėti jos gyventą aplinką ir įsitikinti, ar gyvūnas nėra atsivedęs palikuonių, nes kitaip motina pas jauniklius gali sugrįžti. Ieškokite ertmių, pro kurias laukinis gyvūnas gali įlįsti, ir jas izoliuokite. Norėdami, kad žvėrelis nebesugrįžtų, patalpoje kuo daugiau ir gausiau priklokite levandų šakelių. 
Citata
Lietuvoje gyvena dviejų rūšių kiaunės: miškinės ir akmeninės. Miškinės į miestą neina, jos yra saugotinos. Akmeninės kiaunės plinta tarsi parazitai, savo kelyje šluodamos silpnesnius gyvūnus.

Šio kvapo kiaunės nemėgsta. Taip pat padėti atsikratyti nepageidaujamos kaimynystės turėtų padėti cheminės priemonės, kurių skleidžiamo kvapo nemėgsta kurmiai, katės ir kiti gyvūnėliai. Jų galima įsigyti veterinarijos vaistinėse. Dar vienas patarimas – į kiaunių gyvenamą patalpą įleisti katiną. Šie gyvūnai kiaunes sumedžios arba išvys. Jei žvėrelis patalpos neapleidžia, reikėtų kreiptis į karantino tarnybą.

Lietuvoje gyvena dviejų rūšių kiaunės: miškinės ir akmeninės. Miškinės į miestą neina, jos yra saugotinos. Akmeninės kiaunės plinta tarsi parazitai, savo kelyje šluodamos silpnesnius gyvūnus.