Prie šios akcijos, kurią Lietuvoje koordinuoja Susivienijimas Žali.LT, jungiasi ir skirtingi Lietuvos regionai. Įvairiose šalies vietose vyks „Žemės valandos“ minėjimo renginiai, taip pat valandai bus užgesintas įvairių gatvių, aikščių, pastatų apšvietimas. O renginius surengusios bendruomenės ar tiesiog bičiulių būrys pasidalinusios jų nuotraukomis su akcijos koordinatoriais, gali tikėtis laimėti prizus. Renginių, iniciatyvų nuotraukas ir trumpą aprašymą galima siųsti elektroniniu paštu zemesvalanda@gmail.com. Organizatoriai labai laukia nuotraukų ir iškart po akcijos, kad galėtų jomis dalintis su tarptautiniu akcijos koordinavimo centru.

Norite prisidėti prie aplinkos apsaugos kasdien? Žemės valanda pataria pradėti nuo šių trijų paprastų taisyklių:

1. Mažinti vartojimą. Pavyzdžiui: Einate į parduotuve? Pasiimkite su savimi medžiaginį arba jau turimą plastikinį maišelį. Nebetelpate į beveik naujus džinsus? Pasiūlykite juos draugui, paaukokite labdadrai.

2. Taupykite energiją. Patikėkite, darbas labai mažas, o poveikis aplinkai sudėjus mus visus drauge - didžiulis. Pavyzdžiui: Jeigu nenaudojate elektros energiją vartojančių prietaisų, išjunkite juos. Naudokite aukštą energijos taupumo koeficientą turinčius buitinius prietaisus.

3. Atliekas tvarkykite protingai. Šiandien rūšiuoti sąlygos yra nepalyginti geresnės nei prieš dešimtmetį. Tereikia norėti ir netingėti!

“Elektros energijos gamyba – tai vienas iš svarbiausių klimato kaitos veiksnių. Jį reikėtų spręsti ne valandą, ne dieną, o ištisus metus. Tačiau šiandien svarbiausia suklusti, pabusti ir susijungti tiems, kam planetos ateitis – ne vis vien. Kartu rasime tikrus sprendimus”, sako viena iš Žali.lt savanorių, prisidedančių prie Žemės valandos iniciatyvos Eglė Abugelytė-Lukšienė. Ji pabrėžia, kad prie akcijos prisijungiančios daugiau nei 50 Lietuvos savivaldybių - tai svarbus rodiklis, kad didelei daliai šalies klimato kaitos problema tapo suprantama ir reikšminga.