Nebenaudojami mobilieji telefonai, gulintys vartotojų stalčiuose ir sąvartynuose Europoje, atitinka 65 tūkst. tonų toksiškų atliekų per metus. Tai greičiausiai plintanti elektroninių atliekų rūšis pasaulyje.
Daugelis mobiliųjų telefonų gamintojų taip pat siekia standartizuoti visus mobiliųjų telefonų įkroviklius iki 2012-ųjų. GSM asociacijos duomenimis, išmetami įkrovikliai kasmet sudaro daugiau nei 51 tūkst. tonų atliekų.
Iki 2012 metų 25 proc. visų Europos Sąjungos šalyse naudojamų baterijų turi būti surinkta, o iki 2016 – ne mažiau kaip 46 proc., iš kurių bent pusė turi būti perdirbta.
Iš vienų namų - į kitus
Tokios užsienio telekomunikacijų kompanijos kaip „Sprint“, „T-Mobile“, „Verizon“ ir kitos skatina žmones atiduoti savo mobiliuosius telefonus antriniam panaudojimui. Viena iš iniciatyvų - surinkti telefonai atnaujinami ir perduodami vargingiau gyvenantiems žmonėms. Jei telefonų prikelti antram gyvenimui nepavyksta, jie perdirbami.
Lietuvoje surinkti telefonai keliauja į Nigeriją, Togą, Ganą, Etiopiją, Pakistaną, Kiniją, Singapūrą, taip pat kitas Rytų Europos šalis.
Telefonų antrinis panaudojimas ar perdirbimas reiškia sumažėjusią oro ir vandens taršą,, mažiau atliekų sąvartynuose, mažesnį energijos suvartojimo kiekį.
Pirmoji pasaulyje oficiali mobiliųjų telefonų surinkimo programa, vykdoma šalies mastu, 1999 metais inicijuota Australijoje.