Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos apsaugos instituto vadovas habil. dr. prof. Pranas Baltrėnas sako, kad naftos produktų ir vandens mišiniai sudaro apie 50 proc. pavojingų atliekų Lietuvoje. Per pastaruosius šešerius metus Lietuvoje sunaudojama apie 22 - 27 tūkst. tonų tepalų ir tepalinių alyvų. Iš šių naftos produktų susidariusios pavojingos atliekos per metus siekia iki 17 tūkst. tonų, tačiau tik apie 10 - 20 proc. susidariusio atliekų kiekio yra surenkama ir sutvarkoma.
Citata
Per pirmąją projekto akciją atliekų tvarkytojams servisai perdavė 89 tonas automobilių padangų, 41 toną įvairių filtrų, 14 tonų amortizatorių, 127 tonas alyvos. Visi „Mes rūšiuojam autoservise“ dalyviai pavasarį pasibaigus šiam tęstinio projekto etapui galės išsirinkti prizus.

Nafta - brangi, tarša -dar brangesnė

Prof. P. Baltrėnas pateikia Aplinkos ministerijos įkurtos viešosios įstaigos „Grunto valymo technologijos” duomenis, kurie liudija, kad per daugiau nei 15-os metų veiklos laikotarpį buvo išvalyta daugiau kaip 140 tūkst. tonų užteršto dirvožemio, grunto, dumblo, vandens, biologiškai suskaidyta daugiau kaip 4 tūkst. tonų į aplinką patekusių naftos angliavandenilių, taip išvengiant žalos gamtai, kuri būtų siekusi pusę milijono litų.

„Naftos produktais užteršto dirvožemio ar vandens valymas užtrunka ilgai ir kainuoja brangiai, todėl labai svarbu užtikrinti, kad atliekos nepatektų į aplinką, o būtų laiku ir tinkamai sutvarkomos“, - sako prof. P. Baltrėnas.

Norint kuo labiau sumažinti taršą naftos produktais, nuo šių metų pavasario vyksta projektas „Mes rūšiuojam autoservise“. Šio projekto dalyviai yra skatinami už tai, kad tinkamai tvarko senus kuro ir tepalo filtrus, taip pat kitas susidarančias atliekas, perduoda tinkamai jas tvarkančioms organizacijoms. Nuo balandžio į Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) organizuojamą projektą įsijungė 350 automobilių servisų iš visos Lietuvos.

Prizai jau išdalinti

Per pirmąją projekto akciją atliekų tvarkytojams servisai perdavė 89 tonas automobilių padangų, 41 toną įvairių filtrų, 14 tonų amortizatorių, 127 tonas alyvos. Visi „Mes rūšiuojam autoservise“ dalyviai pavasarį pasibaigus šiam tęstinio projekto etapui galės išsirinkti prizus pagal pateiktus atliekų kiekius, tačiau yra įsteigti ir specialūs prizai, kurie atitenka aktyviausiems.

Generalinio akcijos remėjo, bendrovės  „P.Markevičius ir Ko“ įsteigti 1000 litų vertės dovanų kuponai įrankiams įsigyti atiteko keturiems automobilių servisams - Pakruojyje įsikūrusiai bendrovei „Swecon“, Vilniuje įsikūrusiai bendrovei „Scania Lietuva“, Panevėžio įmonei „Juba“ ir O.Dilio individualiai įmonei. 
Citata
Per pastaruosius šešerius metus Lietuvoje sunaudojama apie 22 - 27 tūkst. tonų tepalų ir tepalinių alyvų. Iš šių naftos produktų susidariusios pavojingos atliekos per metus siekia iki 17 tūkst. tonų, tačiau tik apie 10 - 20 proc. susidariusio atliekų kiekio yra surenkama ir sutvarkoma.

Už senų padangų surinkimą bendrovės „Metaloidas“ įsteigtas prizas – 1000 litų kuponas padangoms įsigyti, - atiteko Biržų bendrovei „Bjoras“.

Projektą „Mes rūšiuojam“ Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) organizuoja kartu su „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“. Daugiau informacijos apie viso projekto organizavimą galima rasti internete adresu www.mesrusiuojam.lt