Medžiotojai papasakojo tokią istoriją: Spirgių miške jie pamatė keturis asmenis, neteisėtai vykdančius medžioklę. Įvykio vietoje buvo sulaikyti du piliečiai. Abu sulaikyti vyrai ginklų neturėjo. Įtariamieji buvo pristatyti į Telšių AVPK Kelmės rajono policijos komisariatą. Abu vyrai buvo girti. Jiems nustatytas vidutinis, daugiau nei dviejų promilių girtumas. Vyrai rašydami paaiškinimus prisipažino ir nurodė, kad neteisėtoje medžioklėje buvo varovais.
Neteisėtoje medžioklėje dalyvavę kiti du asmenys, kurie, Pašilės
medžiotojų būrelio medžiotojų teigimu, turėjo medžioklinius šautuvus,
pabėgo.
Ketvirtadienį Kelmės rajono agentūros inspektoriai kartu su Kelmės
policijos pareigūnais tęsdami tyrimą apsilankė vieno iš įtariamųjų
namuose. Ūkiniame pastate buvo rastas neteisėtai laikomas mažo kalibro,
graižtvinis šautuvas. Toliau apžiūrint ūkinius pastatus rastas
žvejybinis tinklas, žeberklas ir usūrinio šuns kailis. Pažeidėjas.
prisipažino, kad šuo buvo sumedžiotas. O taip pat prisipažino, kad kovo
11 d. dalyvavo Spirgių kaime, Kražių seniūnijoje, Kelmės rajone,
vykusioje neteisėtoje medžioklėje bei nurodė, kad kartu su juo
medžioklėje dalyvavo jo brolis ir dar vienas asmuo, su kuriuo jis ir
buvo sulaikytas.
Aplinkosaugininkams ir policijos pareigūnams nuvykus pas vieną iš įtariamųjų, šis neneigė dalyvavęs neteisėtoje medžioklėje. Vyras sutiko parodyti Spirgių kaimo miške paslėptus du šaunamuosius ginklus, kuriais buvo vykdoma neteisėta medžioklė. Mat medžiotojų užklupti ir sprukdami brakonieriai juos tiesiog pakišo po šakomis.
Įtariamieji pristatyti į Kelmės rajono policijos komisariatą, kur dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Trims vyrams gresia baudžiamoji atsakomybė. Be to, visiems keturiems brakonieriams bus surašyti protokolai už neteisėta medžioklę.
Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 85 str. 7 d.) už teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimus numato baudą nuo 579 iki 1737 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Kokia bauda bus skirta brakonieriams spręs teismas.
Anot Šiaulių RAAD Kelmės rajono agentūros vedėjo Dariaus Laurinavičiaus, tokių pažeidimų pasitaiko retai - maždaug vieną kartą per metus: „Tokius pažeidėjus yra labai sunku atrasti. Šiuo atveju didelę pagalbą suteikia patys medžiotojai. Jie susisiekia su mumis ir nurodo tikslią medžiotojų buvimo vietą, dėl to tai tikrai didelė parama aplinkosaugininkams. Net negalėčiau nuspėti, iš kur šie medžiotojai gavo ginklus, matyt, kontrabandiniu būdu. Tačiau tikslias įvykio aplinkybes gali išsiaiškinti tik policija. Geros naujienos, kad šiais metais kilpų ir panašaus pobūdžio neleistinų medžiojimo priemonių nebuvo surasta.“