„Kormoranai baigia užgrobti gražiausius Lietuvos gamtos kampelius. Kažkada šių paukščių iš tikrųjų buvo nedaug, tačiau šiandien jų kiekį mes privalome reguliuoti ryžtingai, panaudodami net ir medžioklės priemones", – sako V. Mazuronis.
Didžiojo kormorano populiacijos gausa bus reguliuojama naudojant garsines ir vizualines baidymo priemones – kabinant veidrodinius siluetus ar rutulius, ištempiant lengvai pastebimus laidus, naudojant kormorano pavojaus balsą imituojančius garso įrašus, taip pat įvairius triukšmus bei šūvius, juos primenančius garsus, signalines raketas, pirotechnines priemones, signalizacijas, ultragarsą.
Populiacija taip pat bus reguliuojama paveikiant dėtis – jas užšaldant ir kurį laiką neleidžiant didiesiems kormoranams sugrįžti į lizdus ar apipurškiant ir ištepant kiaušinius specialiomis medžiagomis.
Didžiojo kormorano populiacijos gausa bus reguliuojama ir medžiojant. Šių priemonių bus imamasi jei didžiųjų kormoranų kolonijoje perinčių porų yra daugiau kaip 100, jei jų yra mažiau – populiacijos gausos reguliavimo priemonės nebus vykdomos.
Vykdyti didžiojo kormorano populiacijos gausos reguliavimo priemones galima vadovaujantis Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašu ir turint Aplinkos apsaugos agentūros išduotą leidimą. Apie planuojamas vykdyti didžiojo kormorano populiacijos gausos reguliavimo priemones būtina informuoti tos teritorijos valdytojus ar naudotojus, regiono aplinkos apsaugos departamentą, saugomų teritorijų direkciją.