„Elektros ir elektroninės atliekos vertinamos kaip pavojingosios, nes šiuose prietaisuose, priklausomai nuo to, kokia tai elektroninės įrangos atlieka, visada yra kažkokių pavojingų medžiagų, galinčių laisvai išsiskirti ir patekti į aplinką. Kai kurios pavojingos medžiagos išsiskiria negreitai, bet per tam tikrą laiką vis tiek pasiekia dirvožemį ir gruntinį vandenį ir teršia paviršinius vandens telkinius“, – teigia Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.
Pasak P. Rutkausko, gyventojai elektros ir elektroninės įrangos atliekas gali nemokamai priduoti atliekų surinkimo aikštelėse bei specialiose gamintojų ir importuotojų įsteigtose elektronikos atliekų priėmimo vietose.
Gyventojai buitinės technikos ir elektronikos atliekas gali nešti ir į bet kurią elektronikos platinimo vietą, jei atliekos tos pačios paskirties, kaip platintojų parduodami gaminiai. Visuose didesniuose prekybos centruose yra ir surinkimo dėžes, į kurias galima mesti elektroniką, kurios išoriniai matmenys ne didesni nei 20 cm.
Taip pat svarbu atsiminti, kad nebenaudojamą ar sugedusią buitinę techniką, kitus elektroninius įrenginius galima priduoti elektronikos atliekas tvarkančioms įmonėms. O už teigiamą rinkos vertę turinčias atliekas atliekų turėtojui sumokama.
Pasak aplinkosaugininko, Vilniaus ir Kauno regionų gyventojai, turintys elektronikos atliekų, gali išsikviesti atliekų taksi ir atliekos bus išvežtos iš namų NEMOKAMAI. Visą informaciją apie teikiamas paslaugas ir registracijos formą rasite čia.
„Nenueikime lengviausiu keliu, nemeskime tokių atliekų į bendrą komunalinių atliekų konteinerį. Dar blogiau, kai šiomis atliekomis atsikratoma gamtoje. Prisiminkite, kad joms pašalinti yra sukurta infrastruktūra“, – pabrėžia P. Rutkauskas.