Šia pertvarka, ministro žodžiais, siekiama gerinti ne tik ekonominius rodiklius, bet ir miškininkų socialines bei darbo sąlygas. Centralizavus miškų ūkio valdymą, padidėtų miškų urėdijų specialistų darbo užmokestis. Dabartiniai maži jų atlyginimai neskatina dirbti, sudaro prielaidas korupcijai ir nelegaliems pajamų šaltiniams. Valdymo pertvarka leistų urėdijų darbuotojų atlyginimus padidinti iki pusantro karto.
„Sutaupytos lėšos, sumažinus 42 urėdijų administracinį aparatą, būtų skiriamos miške dirbančių specialistų – girininkų, eigulių – darbo užmokesčiui didinti. Šių miškų specialistų skaičius nebus mažinamas“, – pažymi ministras.
Iki šiol urėdijos pelningai dirba dėl to, kad per pastarąjį dešimtmetį buvo mažinamas miškininkų etatų skaičius, taip pat mažėjo investicijos privalomiesiems miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbams.
Kęstutis Navickas kategoriškai neigia miškininkų bendruomenėje paskleistus gandus apie galimas miškų ūkio pertvarkos grėsmes urėdijų darbuotojams ir valstybei. Ši pertvarka, ministro teigimu, niekaip nepakeis esminės nuostatos, kad valstybiniai miškai turi likti valstybės rankose. Ji nesukurs jokių sąlygų užsienio investuotojams „supirkti“ miškus. Tai užtikrina šalies Konstitucija ir Miškų įstatymas.