Nuo balandžio pradžios iš piliečių gauti 136 pranešimai apie daromą neigiamą poveikį aplinkai. Vidutiniškai – po 10 per parą. Iš registruotų 136 pranešimų 42 susiję su gyvąja gamta, 33 – su oro tarša, po 10 – su netinkamu atliekų tvarkymu ir miško naudojimo pažeidimais bei nelegaliu medžių kirtimu. 6 kartus pranešta apie vandens taršą, 2 – apie įvykusias avarijas, kai buvo užteršta aplinka, 33 gyventojų pranešimai buvo susiję su aplinkos apsauga ir konsultacijomis.
AM teigimu, tik apie 10 proc. pranešimų nepasitvirtino.
Daugelis pranešimų gaunami vakare – 70 skambučių, naktį gauta 11 pranešimų.
Kad į žmonių pranešimus būtų reaguojama visą parą, kiekviename regione nepertraukiamai dirba po vieną pareigūnų ekipažą.
Galimybė bet kuriuo paros metu numeriu 112 pranešti apie brakonieriavimą, teršiamą aplinką ar kitus pažeidimus atsirado kovo 12 dieną, Aplinkos apsaugos agentūrai pasirašius bendradarbiavimo su Bendruoju pagalbos centru sutartį.
Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai per pirmas dvi balandžio savaites taip pat patikrino 524 žvejus, 77 medžiotojus, 27 miško naudotojus, atliko daugiau kaip 50 kitų patikrinimų. Surašyti 63administracinių pažeidimų protokolai už aplinkos apsaugos reikalavimų nevykdymą.