Medžiotojai telkiasi, siekdami demaskuoti jaunuolius su šautuvais, negerbiančius nei medžiotojų etikos taisyklių, nei Lietuvos įstatymų. Iš oficialaus medžiotojo ir aktyvaus medžioklės forumų dalyvio GRYNAS.lt redakcija sulaukė nuotraukų, kurios paimtos iš viešai publikuojamos anketos socialiniame tinkle. GRYNAS.lt ankščiau rašė, apie vyrus, kurie pažinčių portale puikavosi negyvų bebrų nuotraukomis ir miško "erelius", neslepenčius, kad jie niokoja miškus.
Jame panevėžietis vaikinas albume „medžioklės ipatumai“ viešai skelbia nuotraukas, kur jo rankose – sumedžiota ūdra ir, spėjama, baltasis kiškis. Be to, vaikino anketoje gausu nuotraukų iš sėkmingos žvejybos. Medžiotojai spėja, jog čia taip pat gali būti padaryta žvejybos taisyklių pažeidimų (žvejotos per mažos lydekos).
Vis dėlto, labiausiai juos pribloškė ūdros ir baltojo kiškio nuotraukos.
Medžiotojai laiko brakonieriumi
„Kiek konsultavausi su žvejojančiais medžiotojais, net ir nuotraukose įamžintos lydekaitės turėjo būti paleistos, nes neatitinka standartų. Jau nekalbant apie už uodegos laikomą ūdrą ir, greičiausiai, baltąjį kiškį – tai į Raudonąją knygą įrašyti, apskritai nemedžiojami gyvūnai. Paskelbęs nuotraukas sulaukiau jį mačiusių žmonių komentarų, kad tai – Panevėžio banditėlis,“ - dėstė redakcijai nuotraukas atsiuntęs medžiotojas.
Kadangi nuotraukose ant vaikino peties kabo nemenkas šautuvas, redakciją informavęs vyras spėlioja, jog ūdrų mėgėjas turėtų priklausyti kuriam nors medžiotojų būreliui arba būti „laisvas medžiotojas“. Tačiau gali būti, jog ginklas laikomas ir nelegaliai.
„Kai kurie vyrai pranešė gamtos apsaugos pareigūnams. Tai grynas brakonieriavimas! Medžiotojai tokių dalykų netoleruoja. Taip, ūdra netyčia gali įkliūti į bebrų spąstus. Tokiu atveju turi pranešti gamtos apsaugos pareigūnams. Čia gi matyti, kad ūdra nušauta, greičiausiai bebrų medžioklės metu. Toks žmogus nevertas medžiotojo vardo ir ginklo,“ - verdiktu pokalbį užbaigė GRYNAS.lt informavęs vyras.
Medžiotojų registre nėra
Redakcijai vaikino vardas ir pavardė yra žinomi. Tačiau Panevėžio aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Aleksandras Mikašauskas tikino, kad tokiu vardu ir pavarde registruoto medžiotojo nėra. Kilo įtarimų, jog vaikinas ginklą galėjo pasiskolinti iš draugo.
„Jis ne medžiotojas. Man medžiotojų sąraše nerodo tokių duomenų. Žinoma, gal jis skelbiasi kita pavarde. Kadangi negalime landžioti po socialinius tinklus bei užsiimti savavališka veikla, greičiausiai šį klausimą perduosime prokuratūrai. Jei jie pradės ikiteisminį tyrimą, ar surinks aiškesnės medžiagos, tada situacija aiškės“, - teigė A. Mikašauskas.
Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas tvirtino, jog už saugomo gyvūno nužudymą gresia netgi baudžiamoji atsakomybė. Tačiau jis nesiryžo patvirtinti, kad antroje nuotraukoje tikrai nušautas baltasis kiškis. Nuotrauka daryta naktį, tad nematyti, ar medžioklė vyko žiemą.
Pilkųjų kiškių medžioklė tam tikru laikotarpiu yra leidžiama. Tačiau A. Mikašauskas teigė, kad dėl ūdros abejonių nekyla.
Vien žala gyvajai gamtai sumedžiojus ūdrą įvertinta 6378 litais, baltąjį kiškį – 637, 8 lito. Gali būti, kad vaikinui grės atsakomybė ne tik už nelegalias medžiokles, tačiau ir už nelegaliai laikomą ginklą.
„Čia daug niuansų, reikia išsiaiškinti“, - pažadėjo A. Mikašauskas.