Savaitgalį Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai intensyviai kontroliavo, kaip laikomasi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas išsiaiškinti, ar nežvejojama draudžiamu būdu, t. y. masalui naudojant gyvą žuvelę. Reidų metu nustatyti penki pažeidimai, net 4 iš jų šiurkštūs.
Sausio 16 dieną Luodžio ežere (Zarasų r.) GGAI pareigūnai gerai jiems žinomą, ne kartą už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus baustą, pilietį E. S. užtiko bestatantį palaidynes. Kaip ir būdinga šiam įrankiui, masalui buvo naudojamos gyvos žuvelės. Toks žvejybos būdas šiuo laiku yra draudžiamas. Spėjęs pastatyti 4 tokius įrankius, minėtas pilietis buvo sulaikytas. Lydekų sugavęs dar nebuvo, todėl jam gresia tik administracinė atsakomybė – bauda nuo 115 iki 289 eurų ir paimtų šių įrankių bei žvejo dėžutės konfiskavimas.
Sausio 18 d. aplinkosaugininkams daug kantrybės ir jėgų kainavo pažeidimo įforminimas ant Pravalo ežero. Kai kurie šio ežero žvejai turi gana blogą reputaciją. Jei tik pažeidimas – dauguma pažeidėjų konfliktiški, neblaivūs, agresyviai nusiteikę. Nebuvo išimtis ir šis kartas. Kai tik pareigūnai priėjo prie dviejų piliečių, kurie žvejojo draudžiamu būdu, t. y. skrituliais ir palaidynėmis, masalui naudodami gyvas žuveles ir pradėjo aiškintis pažeidimo aplinkybes, vienas iš jų, vilnietis A. D., puolė bėgti.
Sausio 19 d. ant Drūkšių ežero (Zarasų r.) net su 24 skrituliais, masalui naudodami gyvas žuveles, žvejojo uteniškiai V. R. ir E. B. Beje, Utenos RAAD GGAI pareigūnams šie asmenys gerai žinomi, kadangi ne kartą buvo bausti už panašius pažeidimus. Minėti piliečiai neteisėtai buvo sugavę tris lydekas, už kurias, kaip padarytą žalą žuvų ištekliams, teks sumokėti 474,83 euro. Taip pat jų laukia sankcijos, numatytos LR ATPK 87 str. 3 dalyje.
Visgi pareigūnai GRYNAS.lt teigė, kad tokios situacijos nėra dažnos. Dažniausiai brakonieriai nesipriešina. Žmonės supranta, kad už pasipriešinimą pareigūnui laukia griežta atsakomybė, todėl dažniausiai tam nesiryžtama. Pareigūnų teigimu, antrankius ir ašarines dujas tenka panaudoti keletą kartų per metus.