Rado vaikui įsisiurbusią erkę
Vilnietis Marius, kasdien į darželį vedantis sūnų, jau prieš kelias savaites pastebėjo, kad keliukas į darželį tiek apžėlė žole, kad jau sunkiai įmanoma praeiti.
„Vaikas tokioje žolėje net erkę sugebėjo pasigauti, - piktinosi jaunas tėvas. - Jau pienės peržydėjo, o tai reiškia, kad net kaime žmonės žolę pjauna karvėms, o pas mus sostinėje – neskuba“.
Viršuliškėse gyvenantis vyras sako, kad tik praėjusią savaitę žolė pagaliau buvo nušienauta ir jau dabar galima ramiau atsikvėpti. Tiesa, Baltupiuose gyvenanti vilnietė Inga džiugiomis žiniomis pasidalinti negalėjo. Anot jos, ten, kur ji gyvena, žolė šiek tiek pašienauta tik prie pat šaligatvių, o kitur dar pūpso nemenki žolynai.
Nenušienautos žolės atkarpų vilniečiai aptiko ir prie Neries krantinės.
Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad pirmadienį, t. y. birželio 16 dieną yra paskutinė data, kada dar gali būti pjaunama aukšta žolė prie daugiabučių.
„Galioja panaši tvarka kaip ir ankstesniais metais. Yra sudaryta sutartis su įmone „Grinda“. Pagal sutartį yra numatytas toks šienavimo periodiškumas: želdiniai prie gatvių yra šienaujami 5 kartus per sezoną, daugiabučių kiemuose ir aplink juos – 3 kartus per sezoną, aikštėse ir skveruose – 15 kartų per sezoną“, - teigė Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus specialistas Andrejus Žukovskis.
Nori, kad pjautų dalgiais
Kai kurie skaitytojai GRYNAS.lt redakciją informavo, kad kartais žolės pjovėjai darbuojasi labai anksti ir neretai pažadina iš saldžiausių sapnų. Jei tądien turi laisvadienį, reikia sukaupti visas valios pastangas, kad nešūkteltum pjovėjams kelių švelnių žodžių. Gyventojai teiravosi, ar yra numatomi laiko aprobojimai, kada tokie darbai gali būti vykdomi.
„Triukšmavimo laiką reglamentuoja Vilniuje galiojančios taisyklės. Pagal jas darbo dienomis žolė gali būti pjaunama nuo 7 val. ryto, o savaitgalį nuo 9 val. ryto. Kai triukšmaujama anksčiau, tai - jau pažeidimas. Žmonės kreipiasi į savivaldybę su įvairiausiais skundais, pavyzdžiui, yra prašoma šienauti ne žoliapjovėmis, bet dalgiais. Norime pabrėžti, kad lygiose vietose yra šienaujama savaeige technika, o ten, kur tai daryti neįmanoma (aplink medžius, šlaituose ir pan.), – žoliapjovėmis (trimeriais)“, - sakė A. Žukovskis.