Medžių skaičius pasirinktas neatsitiktinai – taip įmonė pažymės vieno didžiausių gyvenamosios konversijos projektų šalyje – „Antakalnio terasų“ gyvenvietės – įgyvendinimą. Buvusi apleista Lietuvos kino studijos 5 hektarų ploto teritorija keturiais etapais konvertuota į modernią gyvenvietę, kurioje gamtos apsuptyje pastatyti 854 butai – tiek, kiek Vilniuje bendrovė pasodins medžių.
Specialiai tam parinktose vietose bus pasodintos 169 eglės, 141 beržas, 381 pušis ir 163 ąžuolai, atspindint atitinkamus „Eglių terasų“, „Beržų terasų“, „Pušų terasų“ ir „Ąžuolų terasų“ projektuose įrengtų butų skaičius. Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Želdynų poskyrio vedėjos Giedrės Čeponytės, tai – beveik penktadalis viso šiemet Vilniaus savivaldybės suplanuoto mieste pasodinti medžių kiekio.
Juos sodinti pavasarį bus kviečiami „Antakalnio terasų“ gyventojai ir visi norintys vilniečiai.
„Mus džiugina brandus verslo požiūris į darnų miesto vystymą, neapsiribojant vien tik plėtojamais projektais ir jų infrastruktūra. Šiemet sostinėje numatyta pasodinti apie 5000 medžių, tad beveik tūkstantis jų kitiems metams yra skatintinas privačios iniciatyvos indėlis kartu su savivaldybe išsaugant Vilniuje žaliausios Europos sostinės vardą“, – sprendimą sveikino G. Čeponytė.
Subrendęs sprendimas
Kaip teigia „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė, idėja padovanoti medžius miestui nebuvo spontaniška.
„Kiekviename projekte deriname gyvenimą miesto įvykių sūkuryje kartu su atpalaiduojančia gamta. Pabaigę itin didelį ir svarbų projektą, norime jį įamžinti ir pasodinti beveik tūkstantį medžių ten, kur jais džiaugtis galės visi Vilniaus gyventojai ir svečiai“, – pasakoja S. Survilaitė-Mekionienė.
Po diskusijų su specialistais, pušims ir eglėms numatyta vieta – sostinės Vingio parke. „Miesto plaučiais“ vadinamam parkui skiriamas didelis dėmesys, atnaujinant daugiau kaip šimtą metų skaičiuojantį medyną jaunais spygliuočiais.
Lapuočiai beržai ir ąžuolai bus sodinami Neries pakrantėse Žvėryno ir Antakalnio mikrorajonuose, prie naujai įrengtų P. Vileišio ir Birutės gatvių pėsčiųjų bei dviračių takų.
„Turbūt visi sutiksime, kad žalumos miestuose niekada nebus per daug. Taip ne tik kuriame miesto estetiką, bet ir prisiimame atsakomybę už tai, kokį paveldą paliksime ateities kartoms“, – pastebi S. Survilaitė-Mekionienė.
Daugiau medžių – mažiau streso
„Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė sako, kad kuriant kiekvieną projektą didelis dėmesys skiriamas ir teritorijos apželdinimui.
„Kuo tankiau apželdintos erdvės, tuo žemesnis streso lygis. Kad šis teiginys nėra iš piršto laužtas, įrodyta ir neseniai atliktais moksliniais tyrimais, nustačiusiais tiesioginį ryšį tarp medžių kiekio miestų gatvėse ir streso simptomų“, – sako S. Survilaitė-Mekionienė.