Auksinės žuvelės praranda savo spalvą, jei negauna pakankamai šviesos. Pasirodo, jų odoje yra specialus pigmentas, kuris keičiasi priklausomai nuo gaunamos saulės šviesos. Kuo daugiau saulės ir ultravioletinių spindulių, tuo auksinė žuvelė ryškesnė. Įdomu tik tai, kad visiškai išblukti ji negali, nes pigmentų gauna su maistu.
Žiurkių priekiniai dantys per metus užauga nuo 11 iki 14 centimetrų. Niekas nematė žiurkės su sprindžio ilgio priekiniais dantimis, nes jos pastoviai viską graužia, taip nuzulindamos ir dantis.
Visi žinduoliai gali pašokti. Išskyrus vieną. Tai dramblys. Dramblys šokinėti negali, nors puikiai moka plaukti, nardyti.
Vabalų seksas
Keisčiausias seksas pasaulyje yra tarp vabalų maldininkų. Patinas, kuris yra mažesnis, nei patelė, susiranda sau partnerę ir ją suvilioja. Sueities metu patelė nugraužia patinui galvą, nors šio „vyriška pareiga“ dar neatlikta. Patinas galutinai miršta tik po keleto valandų atidavęs savo genus giminės pratęsimui. Šiurpoka, tiesa? Beje, tarakonas be galvos dar gali išgyventi ne kelias valandas, o 9 dienas.
Anties kvaksėjimui nėra aido net tuščioje patalpoje. Mokslas kol kas negali paaiškinti šio reiškinio.
Yra kelios gyvūnų rūšys, kurių akies lęšiukas yra ne apvalus, o pailgas. Tai avys, ožkos, aštuonkojai ir varlės. Kodėl? Visos šios rūšys yra žemesnėje maitinimosi grandinėje, kitaip sakant – aukos, todėl jų regėjimo kampas yra labai platus, kad galėtų pamatyti netoliese esantį pavojų.
Dramblys
Dramblys yra vienas iš 3 žinduolių, kuris patiria menopauzę. Kas gi kiti du? Pirmiausia, tai moteris. Trečias žinduolis yra… kuprotojo banginio patelė.
Kiaulės
Kiaulės turi savo kalbą. Mokslininkai ištyrė, kad jos turi daugiau kaip 20 įvairių garsų, kurie perduoda tam tikras komandas kitoms kiaulėms.
Kas ilgiausiai išbūna be vandens? Kupranugariai be vandens dykumoje gali išgyventi daugiau nei 3 mėnesius, tačiau šiose lenktynėse juos pralenkia kengūrinis šoklys (dar vadinamas kengūrine žiurke), kuriam iš viso vandens nereikia, nes viską paima iš maisto. Šis gyvūnėlis gyvena sausringiausiose dykumose.
Apie gyvūnus galima pasakoti ir pasakoti, nes jie slepia tokius dalykus, apie kuriuos sužinome iš naujo, net po šimtų metų jų tyrinėjimų.