Žemiau pateikėme 15 sąraše esančių paukščių, numeris nusako mokslininkų jiems skirtą vietą 100-tuke. Pirmąją vietą užėmė didžiausia pasaulyje ibių rūšis, Didysis ibis, gyvenantis Kambodžoje.
Šiuo metu laisvėje gyvena apie 230 porų, o jų išlikimui grėsmę kelia brakonieriavimas, buveinių nykimas ir žmonių kaimynystė. Antra vieta atiteko itin retam paukščiui, Naujosios Kaledonijos pelėdiniam lėliui – mokslui žinomi vos du šios rūšies individai, rūšies atstovas paskutinį kartą pastebėtas 1998 m.
Ketvirta sąraše yra neskraidanti papūga kakapo, kurią nuo visiško išnykimo kol kas išgelbėjo intensyvi ir sėkminga išsaugojimo programa. Skaičiuojama, jog šiuo metu gyvena 125 kakapo papūgos.
Į šimtuką pakliuvo tik trys Europoje sutinkami paukščiai – tai maitvanagis, stepinė pempė ir laibasnapė kuolinga. Tyrimas perspėjo, jog daugiau nei pusė iš į sąrašą įtrauktų rūšių yra nesaugomos arba sulaukia itin mažai aplinkosaugininkų dėmesio. Tikimasi, jog sąrašas padės parinkti prioritetines saugojimui rūšis bei leis iš arčiau susipažinti su milžiniška pasaulio paukščių įvairove.