Paprastąją jūrų kiaulę galima vadinti Baltijos jūros delfinu arba banginuku. Paprastoji jūrų kiaulė savo išvaizda panaši į delfiną, bet neturi jiems būdingo snapo ir todėl neretai vadinama mažuoju banginiu. Jūrų kiaulė yra viena iš smulkiausių jūrų žinduolių, ji mažesnė už Klaipėdos delfinariumo delfiną- vidutiniškai užauga 160 cm ilgio, o delfinas vidutiniškai yra 2,5 m ilgio. Paprastoji jūrų kiaulė yra vienintelė Baltijos jūroje natūraliai gyvenanti mažųjų banginių rūšis.
Paprastosios jūrų kiaulės gyvena nedideliais būreliais šiaurės pusrutulio vandenynų ir jūrų pakraščiuose, labiausiai mėgsta šaltus vandenis. Skiriami keli nesusisiekiantys jų porūšiai ir skirtingų teritorijų subpopuliacijos. Deja, Baltijos jūroje jūrų kiaulių subpopuliacija yra sparčiai nykstanti, jų nykimui stabdyti reikalinga šių gyvūnų ir jų buveinių apsauga. Mokslininkai mano, kad dabar Baltijoje tebegyvena apie 500 šių žinduolių.
Siekiant apsaugoti nykstančias jūrų kiaules, švedai 2011 -2013 m. vykdė Europos Komisijos finansuojamą tarptautinį projektą "SAMBAH" (pristatytas per Briuselyje vykusią tradicinę "Žaliąją savaitę"), kurio metu Baltijos jūros priekrantėse buvo išdėstyti per 300 statinio akustinio monitoringo prietaisų. Įrenginiais fiksuoti jūrų kiaulių skleidžiami garsai, padedantys joms orientuotis plaukiant. Mokslininkai nustatė, kaip jūrų kiaulės migravo. Ši informacija, mokslininkų teigimu, bus naudinga šalims rengiant jūrų kiaulių apsaugos savo teritoriniuose vandenyse planus. Projektas parodė, kad šiuo metu Lietuvos pakrantėse paprastosios jūrų kiaulės, nors ir negyvena, tačiau retkarčiais užsuka.
Anot mokslininkų, pagrindinė jūrų kiaulių nykimo priežastis - intensyvi žmonių veikla Baltijos jūros vandenyse. Skaičiuojama, kad kiekvienais metais Baltijos jūroje žvejų dugniniuose tinkluose žūva po septynias jūrų kiaules. Kitomis šių žinduolių nykimo priežastimis įvardijama Baltijos jūros užterštumas toksinėmis medžiagomis, laivų ir kitų įrenginių jūrose keliamas triukšmas. Tai daro įtaką jūrų kiaulių vaisingumui, gebėjimui orientuotis vandenyje.
Tarpukariu netoli Palangos buvo galima stebėti nardančias jūrų kiaules, bet paskutiniais dešimtmečiais prie mūsų ir kaimyninių šalių krantų jūrų kiaulės pastebimos retai. Dabar jūrų kiaulių populiacijos pastebimos Šiaurės jūroje, Skagerake ir šiauriniame Kategate, pietiniame Kategate ir Mažojo Belto ir Didžiojo Belto sąsiauriuose bei centrinėje Baltijos jūros dalyje. Daugiausia jūrų kiaulių gyvena vakarinėje Baltijos jūros dalyje.