Britų biologas atogrąžų miške Gajanoje sugavo 5,4 metro ilgio anakondą - praėjus trims savaitėms po to, kai pastebėjo gyvūną per savo tyrinėjimus. Viskas įvyko prieš dvejus metus, tačiau nuotraukos ir pasakojimas paskelbti dabar, rašo „Yahoo“.
Biologas Niallas McCannas su kolega Robertu Picklesu Gajanoje ieškojo kitų gyvūnų, tačiau atkako prie Rewos upės, kurios mokslininkai anksčiau nebuvo žvalgę.
„Gyvūnai ten niekada anksčiau nematė žmonių, todėl galėjai prie jų neįtikėtinai priartėti“, - teigė N. McCannas, pridurdamas, kad teritorija buvo „tarsi rojaus sodai“.
Iš viso per trijų savaičių kelionę upe jie pastebėjo septynias anakondas, keturios iš jų buvo daugiau nei keturių metrų ilgio.
Pirmą kartą pastebėtą pusšešto metro ilgio anakondą N. McCannas apibūdino kaip „bauginamai milžinišką“. Tačiau prisiyrę prie kranto, abu tyrėjai pasistengė į roplį pažvelgti iš arčiau. „Kai pirmą kartą pamatai ką nors tokio dydžio, tiesiog nežinai, kaip [tas gyvūnas] reaguos. Mes labai bijojome, girdėjome nesuskaičiuojamas siaubo istorijas, kaip jos nugali ir suėda žmones - žinai, kad esi akis į akį su rimtai pavojingu padaru“, - kalbėjo N. McCannas.
Iš saugaus atstumo nufotografavę anakondą, britai leidosi keliauti toliau, bet po trijų savaičių tą pačią gyvatę pamatė toje pačioje vietoje. Tą naktį stovykloje jie sako jautęsi pasitikintys, nes per paskutines savaites buvo sugavę kitų gyvačių ir krokodilių, todėl nutarė kitą dieną pabandyti sugauti ir didžiąją anakondą.
„Praleidome apie 20 minučių ruošdami aplinką, kad paskatintume ją judėti į sausumą, nenorėjome, kad ji pasuktų į upę, nes galėjo pabėgti“, - „Yahoo“ pasakojo N. McCannas.
„Ji išsitiesdavo, tada rangydavosi, pasiruošusi smogti, tada vėl išsitiesdavo ir vėl susirangydavo. Aš pasakiau: „Gerai, kitą kartą, kai ji išsities, pabandysime“. Ji pradėjo tiestis ir aš tiesiog šokau iš viršaus, abiem rankomis apimdamas galvą, keliu priremdamas nugarą, o kiti buvo už manęs“, - sakė jis.
Anot jo, „pirmos 30 sekundžių ar maždaug tiek buvo kova, nes ji stengėsi judinti galvą iš vienos pusės į kitą. Ji stengėsi sužeisti mus, bet tada Ashas, vyriausiasis gidas, apėjo iš priekio ir sugriebė už nasrų man ją pakeliant - jis apsuko juos lipnia juosta, kad mums nebegalėtų įkąsti“.
Tada tyrinėtojai užtikrino, kad anakonda negalėtų pabėgti, nes užklijuotais nasrais gamtoje nebebūtų galėjusi išgyventi. Gyvūnas paleistas, kai buvo išmatuotas.
„Darėme tai moksliniams tikslams, bet, negaliu meluoti, taip pat išgyvenome nuotykį“, - pripažino N. McCannas. - „Tai didžiausia gyvatė pasaulyje ir, kaip biologui, tai gana nuostabus dalykas - priartėti prie vienos iš jų, jau nekalbant apie sugavimą. Anakondos išvaizda kelia kažkokią pirmykštę baimę - ypač tokio dydžio anakondos.“
Tyrimai tęsiami N. McCannui padėjus srityje pradėti vykdyti britų gamtosaugos projektą.
„Discovery“ rašo, jog patikimi šaltiniai yra skelbę apie anakondas, kurių ilgis siekė nuo aštuonių iki devynių metrų.