Keturis metus iš eilės pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje saugomų teritorijų specialistai rinko balinių vėžlių kiaušinius, sudėtus netinkamose vietose, kur negalima apsaugoti jų dėčių, t. y. ant miško kelių, keliukų važiuojamosios dalies ir judrių pakelių. Taip tikimasi išsaugoti šiuos kiaušinius, kurie kol kas yra inkubuojami tik Lietuvos zoologijos sode. Paaugę vėžliai paleidžiami į gamtą. Tačiau per eilę paskutinių metų buvo pastebėta, kad didžioji dalis balinių vėžlių jauniklių neišgyvena pirmosios žiemos. Todėl, remiantis kitų Europos šalių praktika, 2014 bei 2015 metų rudenį, gavus Aplinkos apsaugos ministerijos leidimą, iš rizikingiausių dalies dėtaviečių buvo paimami jau išskilę jaunikliai. Šie mažyliai augo Lietuvos zoologijos sode.
Praėjusiais metais surinkti kiaušiniai buvo inkubuojami Lietuvos zoologijos sode, o išskilę vėžliukai bei paimtieji iš gamtos auginami, pratinami prie kuo natūralesnių sąlygų, kad į laisvę paleistiems jaunikliams būtų lengviau prisitaikyti gamtoje ir išgyventi. Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūnienė pasakojo apie vėžlių auginimo ypatumus zoologijos sode: „Į Lietuvos zoologijos sodą atvežtos kiaušinių dėtys yra žymimos ir išskilę skirtingų dėčių jaunikliai laikomi atskirai iki pavasario, kada pradedami adaptuoti grįžimui į gamtą. Mažyliai nuo pat gimimo kartą per mėnesį sveriami, matuojamas jų karapakso (vientisos nugarinės šarvo dalies – red. past.) ilgis, atliekama šarvo apžiūra. Kiekvienas jauniklis identifikuojamas pagal plastrono (kaulinio šarvo apatinio skydo – red. past.) nuotraukas. Dėl to galima atidžiai stebėti kiekvieno gyvūno augimą ir sveikatos būklę, analizuoti vėžliukų elgseną ir net tarpusavio santykius. Tačiau per daug į jų savitą bendravimą nesikišame, nepuolame gelbėti, jei broliai susikivirčina dėl mėgstamo maisto ar vietos po lempa. Lai mokosi pakovoti už save“, – pasakojo vedėja.
Šiuo metu balinių vėžlių išsaugojimu rūpinasi dvi įstaigos - Metelių regioninis parkas ir zoologijos sodas. Pasibaigus balinių vėžlių projektui Metelių regioninis parkas ir toliau rodė iniciatyvą gelbstint šiuos unikalius Lietuvos gyvūnus, tam neliko abejingas ir Lietuvos zoologijos sodo specialistų kolektyvas. Balinių vėžlių išsaugojimo projekte visą jo laikotarpį dalyvavo iš viso 4 gamtosaugos institucijos.