Toks pat šiltas buvo ir 2014-ųjų ruduo, ir vasara, ir visi praėjusieji metai. Rekordiškai šilti. Kas kitas prie to prisidėjo, jei ne globalus klimato atšilimas? Ir jei šis procesas tokiu pat veržlumu judės į priekį, tai už dešimtmečio, gal net penkerių metų jau ir sausį vienais marškiniais po kiemą bus galima bėgioti. O vasarą? O vasarą bus galima traukti į šiaurę - ten, kur bus galima lengviau tvankumą iškęsti.
Nors jau kovas, nors jau pavasaris, tačiau dar tikriausiai ne kartą pažirs iš dangaus snaigės – tik trumpam, pusdieniui. Dar ne vieną naktį spustels šaltukas, šarma užtrauks automobilių langus. O tie, kurie turi pastabią akį, tobulą grožio nuojautą, iš to sugebės pasidaryti gražią šventę. Tik pažiūrėkite, kokias ant kepurės snaiges pamatė kolegė Agnė Našlėnienė.
O kas šiuo metu vyksta gamtoje, galite išvysti Lietuvos laukinės gamtos fotografų klubo NATUREPHOTO.LT geriausiose savaitės nuotraukose.
Fotografų nuotraukose karaliauja paukščiai. Viena iš užfiksuotų rūšių - geltonoji starta - (lot. Emberiza citrinella). Tai yra Lietuvoje dažna rūšis, aptinkama ištisus metus. Gyvena pamiškėse, nedideliuose miškeliuose. Lizdą krauna ant žemės tarp neaukštų krūmų, gyvatvorėse. Lizdo vidų iškloja gyvūnų plaukais, o jo karkasą suka iš sausų žolių stiebelių. Deda 3-5 kiaušinius, išmargintus tamsiomis dėmelėmis. Peri 12-14 dienų. Jaunikliai lizde išbūna 12-13 dienų. Išveda dvi vadas.
Taip pat gamtos fotografai užfiksavo jerubę - tai tetervinų šeimai priskiriamas vištinis paukštis. Jis yra maždaug kurapkos dydžio ir sveria vos 400 g. Jerubę galima atskirti iš pilkšvai rusvo kūno, kuris yra išmargintas dėmelėmis ir dryželiais, o ant galvos šis paukštelis turi nedidelį kuodelį. Jerubė yra gana triukšminga, skrenda greitai, dažnai plasnoja, gyvena mišriuose miškuose, kur gausu įvairių uogų. Lizdą suka tarp krūmų ar žolių. Lietuvoje šių paukščių nėra gausu.
Fotografui Viktoriui Večerskiui pavyko laukinėje gamtoje užfiksuoti riešutinę. Tai - varninių šeimos paukštis. Lietuvoje riešutinės nėra dažnos, jos čia peri retai. Tai maždaug kuosos dydžio paukštis, kuris nesunkiai atpažįstamas iš dėmėto kūno bei balto uodegos galo. Kaip ir galima numanyti iš paukščio pavadinimo, riešutinės minta augaliniu maistu - riešutais, gilėmis, sėklomis,šermukšniais.