Septynių spalvų Žemė – mažas regionas mažoje Mauricijos saloje. Žavesį geologams ir turistams žadinantis gamtos kūrinys yra būtent tai, ką ir sako jo pavadinimas: čia galima pamatyti smėlio kopas nusidažiusias septyniomis skirtingomis spalvomis. Nors toks skirtingų spalvų reiškinys lengvai paaiškinamas, visgi jį pamatyti čia atvyksta žmonės iš viso pasaulio. Juos taip pat vilioja ir pora mažų paslapčių, į kurias dar mokslas neatsakė.

Septynių spalvų Žemės plotas yra apie 7,5 tūkst. kv. m (arba 0,0075 kv. km). Raudonos, rudos, violetinės, žalios, mėlynos, purpurinės ir geltonos spalvų atspalvius turintys smėlynai yra kadaise čia vykusių ugnikalnių išsiveržimų pasekmė. Prieš dešimtis tūkstančių metų įvykę vulkanų išsiveržimai į aplinką išspjovė įvairių bazaltinių uolienų, kurios susimaišė su moliu. Veikiamos vėjo, saulė ir lietaus uolienos ir molis pavirto smėliu, kuris įgavo įvairių atspalvių dėl uolienose išsilydžiusių metalų. Daugiausiai spalvą veikė geležis ir aliuminis, o skirtingi atspalviai gavosi dėl nevienodos išorės temperatūros vėstant įkaitusiems granito luitams.

Žmones labiausiai traukia tai, kad atskiros smėlio kopos nėra tik vienos spalvos – jos persimaišiusios ir saulės atokaitoje mirguliuoja tartum surrealistiškas gamtos paveikslas. Tą patį galima padaryti ir rankomis: paėmę į saujas skirtingų spalvų smėlį ir jį sumaišę, gautumėte tvarkingai sluoksniuotą mišinį. Čia yra viena iš Septynių spalvų Žemės paslapčių, nes mokslininkai dar neišsiaiškino, kodėl smėlis visuomet tvarkingai susisluoksniuoja.

Geologai taip pat nežino, kodėl per tūkstančius metų smėlynų neveikia erozijos procesai. Nors Mauricijuje nuolat vyksta tropinės liūtys, jos nepajėgia išplauti smėlio.

Nuo XX a. 7 deš. ši vieta tapo pagrindine Mauricijaus turistų lankoma vieta. Ankščiau turistams buvo leidžiama pasivaikščioti tarp kopų, bet vėliau jos buvo aptvertos, nes didėjantys keliautojų srautai grasino sunaikinti unikalų gamtos kūrinį, kadangi visiems knietėjo namo parsivežti bent po saują stebuklingojo smėlio. Šiandien į kopas galima pažiūrėti iš specialių apžvalgos aikštelių. Suvenyrų parduotuvėse pardavinėjamas ir pats mėlis, bet nemaža dalis apsukrių prekeivių neturi teisės imti tikrojo smėlio, tad verčiasi dirbtinai nudažytomis kopijomis.