Gebėjimas skaičiuoti padeda hienoms apsispręsti - kautis su priešu ar sprukti, rodo JAV Mičigano valstijos universitete atliktas tyrimas.

Gyvūnams kaunantis didesnes galimybes laimėti turi didesnė grupė. Žurnale „Animal Behaviour“ skelbiamoje studijoje zoologė Sarah Benson Amram parodė, jog hienos klausosi įsiveržėlių skleidžiamų garsų, kad suvoktų, kas turės pranašumą, rašo „ScienceDaily“.

„Jos atsargesnės, kai nusileidžia skaičiumi, ir linkusios rizikuoti, kai skaičiumi būna pranašesnės. Hienos atrodo ne mažiau pajėgios įvertinti savo padėtį nei šimpanzės ar liūtai“, - teigia S. Benson Amram.

Tokia išvada paremia nuostatą, kad gyvenimas sudėtingose bendruomenėse - kaip gyvena hienos, liūtai ir šimpanzės - yra viena esminių sąlygų išsivystyti didelėms smegenims.

Nors dėmėtosios hienos gyvena gaujomis iki 90 individų, didelę dienos dalį jos praleidžia gerokai mažesnėse, labiau pažeidžiamose grupėse. Kai tyrėjai įjungdavo potencialių priešų skleidžiamų garsų įrašus, hienų reakcija priklausydavo nuo to, kiek gaujos narių būdavo greta. Trijų ir daugiau hienų grupės buvo kur kas labiau linkusios prisiartinti prie garso šaltinio nei jų poros.

Tai pirmoji studija, rodanti, kad hienos gali taip skirti skleidžiamus garsus.