„Turime sodybą ir 15 arų tvenkinį šalia jos. Tvenkinys buvo gerai įžuvintas, buvo daugybė karpių, karosų, lynų ir kitokių žuvų, tačiau jau kelinti metai, kai pradėjo mažiau kibti žuvys. O praėjusią vasarą niekas nebekibo. Rugsėjo mėnesį atsivežėm galingus siurblius ir nuleidom tvenkinį. Paaiškėjo, kad ten nebuvo tiek daug metų įleidžiamų karpių, karosų ar lynų“, - guodėsi skaitytojas.
Jis mano, kad dėl žuvų stygiaus kaltos ūdros: „Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad galima taip švariai išrinkti žuvis. Neliko nei vienos žuvies. Net mažiuko karosiuko ar lynuko nebuvo nei vieno. Man buvo šokas. Ką mums patartumėte daryti, nes norėtume iš naujo įžuvinti tvenkinį? Bet jeigu paliksime taip, kaip buvo, tai žuvų garantuotai neliks. Kaip manote, ar aptverta metalinė tvorelė - tinklas 50 cm aukščio aplink visą tvenkinį apsaugotų nuo ūdrų?“
Gamtininkas Selemonas Paltanavičius GRYNAS.lt teigė, kad yra keli būdai, kaip apsaugoti žuvis nuo ūdrų.
„Tai tikrai įmanoma. Ūdrai žuvis yra pagrindinis maistas. Tik kaip papildomas maistas joms yra vėžiagyviai, moliuskai. Pats geriausias dalykas, jeigu žmonės ten gyvena, tai pririšti šunį su ilga grandine, kad šuo lakstytų. Ir vien nuo lojimo ūdra baidosi. Gali padėti kažkokie garsiniai signalai. Kažkas bandė šviesas naudoti, kad įėjus į teritoriją nuo judesio užsidegtų šviesos, bet į tai nelabai reaguoja ūdra“, - kalbėjo S. Paltanavičius.
Paklaustas, ar padėtų 50 cm aukščio tvorelė, gamtininkas teigė, kad ji būtų per žema: „Reikia įsivaizduoti, kokio dydžio yra ūdra, ji daugiau kaip metro ilgio su uodega, tai yra gana nemažas žvėris. Metro tvorelė tai tikrai padėtų ir dar geriau, kad virš tvorelės būtų viela nutiesiama, palinkusi į lauko pusę, kad žvėris, jeigu bandys lipti tvorele, negalėtų ant jos viršaus užsikabinti. Pusė metro yra per žema.“