Moteris juokaudama sakė, kad šis gyvis elgėsi labai įžūliai. „Per kelias atostogų Nidoje dienas susitikome šį gražuolį. Jis tikrąja to žodžio prasme baksnojo į koją prisikabinęs prie minkštosios krėslo dalies kavinėje. Pajudintas staigiai išsirietė ir judintojui davė sprigtą per pirštus. Pagal judėjimo kryptį tas „ragas“ lygtai ant uodegos yra“, - rašė skaitytoja.

Entomologas Giedrius Švitra teigė, kad tai yra liepinio sfinkso (Mimas tiliae) vikšras. Drugys yra apyretis.

Tai – sfinksų (Sphingidae) šeimos naktinis drugys. Atstumas tarp priekinių išskleistų sparnų 70-75 mm. Priekiniai sparnai rusvi ar žalsvi su plačia skersine vidurine juosta, užpakaliniai sparnai ryškiai geltoni. Skraido ten, kur daug liepų, o taip pat lapuočių miškų pakraščiuose, gyvenvietėse gegužės – birželio mėn.
Vikšras

Pirmiausia išsiritę vikšrai sugraužia kiaušinėlio lukštą, o paskui šliaužia į lapų pakraštį ir pradeda juos graužti. Vikšrai užauga per 40-42 dienas. Per tą laiką vikšrai neriasi 4 kartus. Jų ilgis - 5-6 cm. Vikšras yra žalias, šviesiai žalias ar melsvai žalias, šonuose su dvigubomis įstrižomis juostelėmis: balti ir geltonai raudoni brūkšneliai susigaludę. Visas kūnas padengtas baltomis ryškiomis karputėmis, išsidėsčiusiomis tankiais žiedais. Ragas melsvas, žydras, retai žalias, bet visada kuprotas.

Kaip teigė entomologas, šių vikšrų bijoti nereikia, nes jie žmogui jokios grėsmės nekelia.