Senąsias Kuršių nerijos pušis pamėgę kormoranai ir toliau negailestingai niokoja šimtamečius medžius, iš kurių vietomis likę tik pilki išdžiūvę kamienai. Tokį vaizdą regintys vietiniai gyventojai ir čia atvykstantys poilsiautojai susirūpinę – miškas nyksta tiesiog jų akyse, rašo lrytas.lt

Matydami, kad didžiausia šalyje Juodkrantės kormoranų kolonija kasmet vis didėja, mokslininkai ėmėsi drastiškų būdų jai mažinti – visą pavasarį jie į dangų leido šventines petardas. Rezultatas akivaizdus – lizduose liko neišperėta mažiausiai 6 tūkst. kiaušinių.

Atšaldyti pusę perinčių kormoranų dėčių – tokią užduotį turėjo įvykdyti specialistai. Ar jiems pavyko, paaiškės šio mėnesio pabaigoje. Juodkrantės kormoranų kolonija – tai per 3 tūkst. nuolat perinčių kormoranų porų. Jų kasmet vis daugėja, o tai kelia nerimą ne tik vietiniams gyventojams, bet ir miškininkams bei žvejams. Žuvimi mintantys sparnuočiai akiplėšiškai vagia laimikį.

Tupi ant supuvusių kiaušinių

Gausos reguliavimo darbai vykdomi visose penkiose kormoranų kolonijose – Juodkrantės, Rusnės Briedžių saloje, Elektrėnų marių saloje, prie Drūkšių ežero ir prie Lūksto ežero. Mažinti šių sparnuočių skaičių Kuršių nerijoje – sunkiausia užduotis. Juodkrantės sengirė priklauso Kuršių nerijos nacionaliniam parkui. Čia peri ir pilkieji garniai, kuriuos - priešingai - norima apsaugoti.

Iki šiol Juodkrantėje vengta drastiškų priemonių – kasmet kormoranų kolonija buvo reguliuojama minimaliai, siekiant, kad ji neplistų toliau į sengirę. Tačiau šiemet nuspręsta nebedelsti ir imtis gelbėti sparčiai nykstantį pušyną.

Ore virš lizdų sprogstančios petardos išbaidė perinčius paukščius ir neleido jiems grįžti į lizdus. Taip kiaušiniai atšąla ir iš jų nebeišsirita jaunikliai. Vis dėlto, kai kurios kormoranų patelės, vedamos instinkto, vis dar tupi ant supuvusių kiaušinių.

Aplinkos ministerija paukščiams Juodkrantės sengirėje baidyti ir pušims atsodinti šiemet skyrė 50 tūkst. litų. „Jau šeštus metus vykdome šiuos darbus ir matome, kad mažėja visos kolonijos, išskyrus Juodkrantės“, - nedžiuginančia informacija dalijosi asociacijos „Gamtos namai“ projekto vadovas Saulius Rumbutis.