Jauniklei, kuri prasikalė iš kiaušino rugsėjo 12 d., iš pradžių sunkiai sekėsi – darbuotojai vėliau suprato, kad sunkumų kilo dėl neišsivysčiusio snapo, paaiškino „Jūrų pasaulio“ paukščių skyriaus kuratorius Justinas Brackettas.

Darbuotojai kelias dienas stebėjo kiaušinį, galiausiai padarė lukšte nedidelę skylutę, kad pingvinukė paskui galėtų pati užbaigti darbą.

„Jūrų pasaulio“ paukščių skyriaus kuratorius Justinas Brackettas:
„Mes, čia dirbantys zoologijos srities specialistai per daugelį metų esame matę daug pingvinų, bet kai iš kiaušinio išsirita imperatoriškieji pingvinai, tai – išskirtinis įvykis. Kadangi imperatoriškieji pingvinai – didelė retenybė už Antarktidos ribų. Visoje Šiaurės Amerikoje tik mes auginame imperatoriškuosius pingvinus. O iš kiaušinio išsiritęs jauniklis – kartą per dešimt metų nutinkantis įvykis.“

Amerikoje baigiama rengti Antarktidos imperatoriškųjų pingvinų apsaugos programa, remiantis JAV Nykstančių gyvūnų rūšių aktu. Kaip pranešė JAV Žuvų ir laukinės gyvūnijos apsaugos tarnyba, imperatoriškiesiems pingvinams gresia išnykimas dėl kylančios temperatūros ir plonėjančio ledo sluoksnio.

„Jūrų pasaulio“ paukščių skyriaus kuratorius Justinas Brackettas:
„Imperatoriškieji pingvinai skiriasi nuo daugumos pingvinų, nes jie deda kiaušinius vidury žiemos Antarktidoje. Tai – tamsiausias, šalčiausias metų laikas. Čia, San Diego „Jūrų pasaulyje“, imperatoriškieji pingvinai padeda kiaušinius birželio pabaigoje–liepos pradžioje.“

„Jūrų pasaulio“ paukščių skyriaus kuratorius Justinas Brackettas:
„Imperatoriškųjų pingvinų kiaušinių lukštas labai storas, jis reikalingas, kad besiformuojantys pingvinai išliktų šaltame, atšiauriame klimate. Tiesa, tada jaunikliams reikia ir daug energijos, kad jie perskeltų lukštą. Kelias dienas nematydami progreso nutarėme padėti. Iš pradžių padarėme nedidelę skylutę kiaušinio lukšte, kad galėtume apžiūrėti jauniklę – ar viskas jai gerai, ar sveika. Pamatėme, kad snapas ne visai išsivystęs, todėl pati negalės suskaldyti lukšto.“

„Jūrų pasaulyje“ gyvena 17 imperatoriškųjų pingvinų. Tai – vienintelė vieta Vakarų pusrutulyje, kurioje galima pamatyti šių retų paukščių ne jų gimtojoje Antarktidoje.